ساخت کارخانه 4 میلیارد دلاری پاناسونیک برای تولید باتری در آمریکا
منتشر شده در ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۹
پاناسونیک / Panasonic

پاناسونیک به دنبال افزایش تقاضا خرید خودروهای الکتریکی و لزوم تأمین باتری محصولات یادشده، حدود 4 میلیارد دلار سرمایه را صرف ساخت کارخانه‌ای جدید در آمریکا می‌کند.

به گزارش خودروم، براساس گزارشی که در وال استریت ژورنال و به نقل از منابع آگاه انتشار یافته است؛ هلدینگ پاناسونیک به عنوان یکی از تأمین کنندگان باتری خودروهای الکتریکی تسلا، در حال مذاکره با مقامات آمریکایی به منظور ساخت یک کارخانه جدید تولید باتری در این کشور با سرمایه‌گذاری 4 میلیارد دلار است.

در گزارش مزبور، پاناسونیک منطقه اوکلاهاما را برای ساخت کارخانه جدید خود انتخاب کرده و از طریق آن میخواهد باتریهای مورد نیاز کارخانه تسلا در تگزاس را تأمین کند. با این حال، احتمال ساخت کارخانه یادشده در کانزاس نیز وجود دارد و احتمالاً پاناسونیک با سرمایهگذاری خود بیش از 4 هزار شغل جدید ایجاد خواهد کرد.

پاناسونیک و تسلا بیش از 10 سال است که با یکدیگر همکاری کرده و باتریهای اولین خودروهای تسلا توسط پاناسونیک تأمین می‌شد. در حال حاضر پاناسونیک همچون گذشته در کنار تسلا قرار دارد و این تولیدکننده ژاپنی به همراه الجی کره جنوبی و کاتل چین، باتری‌های مورد نیاز تسلا را تأمین می‌کند.

افزایش تقاضا برای خرید خودروهای برقی، موجب رشد تولید خودروسازان الکتریکی شده و طبیعتاً سفارش ساخت باتری و به کارگیری مواد خامی مانند لیتیوم و کبالت افزایش یافته است. به غیر از پاناسونیک، چندین خودروساز و سازنده باتری قصد ساخت کارخانه‌های جدید در آمریکا را دارند و با توجه به پیش بینی افزایش فروش خودروهای الکتریکی، برای حضور قدرتمند در بازار آمریکا آماده می‌شوند. به عنوان مثال کمپانی فورد با شرکت SK کره جنوبی همکاری کرده و 11,4 میلیارد دلار سرمایه را صرف ساخت یک کارخانه مونتاژ و سه کارخانه ساخت باتری در کنتاکی و تنسی خواهد کرد. تویوتا نیز اولین کارخانه ساخت باتری خود را در کارولینای شمالی می‌سازد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.