پایگاه داده نیو هک شد!
باج گیری با بیت کوین منتشر شده در ۰۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
نیو / Nio

هکرهای ناشناس با دسترسی به پایگاه داده نیو، اطلاعات مشتریان و فروش این خودروساز را هک کرده و برای آزادسازی آن درخواست 2,25 میلیون دلار بیت کوین کرده اند.

به گزارش خودروم، اخیراً پایگاه داده نیو توسط یک هکر ناشناس هک شد و او درخواست 2,25 میلیون دلار بیت کوین کرده است. با این حال نیو بروز این مشکل را یک حادثه کم اهمیت جلوه داده و بیان کرد که تنها اطلاعات اولیه فروش کاربری و خودروهای مرتبط به قبل از آگوست 2021 هک شده‌اند.

به گفته این خودروساز چینی، در 11 دسامبر ایمیلی از هکر دریافت شد که او ادعا هک این خودروساز را مطرح کرد و برای آزادسازی اطلاعات 2,25 میلیون دلار بیت کوین درخواست کرده بود. این شرکت ادعا می کند که بلافاصله یک تیم تحقیقاتی تشکیل داده و موضوع به سازمان‌های دولتی کشور چین اطلاع داده شده است.

نتایج تحقیقات نیو نشان داد که اطلاعات کاربری و فوش خودروهای نیو در چین از قبل از اوت 2021 توسط هکر یا هکرهایی با اهداف غیرقانونی در اینترنت فروخته شده‌اند. نیو برای رفع نگرانی مشتریان خود یک خط تلفن و ایمیل اختصاصی برای پاسخ به سوالات کاربران در مورد هک داده‌های خود اختصاص داده است.

نیو با صدور بیانیه‌ای مسئولیت خساراتی که به دلیل هک اطلاعات مشتریان به آنها وارد می‌شود را برعهده گرفته و تاکید کرده است که باجی به هکرها نمی‌پردازد و سرقت، خرید و فروش چنین داده‌هایی را غیر قانونی دانسته و ضمن محکومیت شدید چنین اقداماتی تاکید کرده که در مقابل جرایم سایبری تسلیم نخواهد شد. این شرکت اشاره کرده است که باید از این اتفاق درس گرفته و قدرت فنی خود را برای بهبود مستمر حفظ اطلاعات امنیتی کاربران خود تقویت کند.

این اولین بار نیست که نیو درگیر یک موضوع امنیتی و مرتبط با ارزهای دیجیتالی می‌شود. در آوریل 2022 یک سند داخلی مرتبط به این شرکت نشان داد که یکی از کارکنان و مدیرهای سرور این شرکت، بیش از یک سال از سرورهای نیو برای استخراج اتریوم استفاده می‌کرد. در این سند آمده که این اقدام با توجه به ممنوعیت استخراج رمز ارزها در چین، تاثیر منفی بر امنیت شرکتت و اطلاعات تجاری خواهد گذاشت. مدیر مزبور به ژانگ نام داشت؛ مسئولیت اقدام خود را پذیرفت؛ اما مشخص نیست که از مقام خود کناره گیری کرده یا خیر.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.