موبیلایز سولو اولین خودروی الکتریکی تک نفره جهان
دست بخت زیر مجموع رنو! منتشر شده در ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۴۷
موبیلایز سولو

موبیلایز سولو (Mobilize Solo) به عنوان اولین خودروی تک نفره و الکتریکی جهان با حداکثر سرعت 25 کیلومتر در ساعت توسط زیر مجموعه رنو معرفی شد.

به گزارش خودروم، برند موبیلایز(Mobilize) اوایل سال گذشته و به عنوان چهارمین نام تجاری زیرمجموعه گروه رنو برای ارائه خدمات مرتبط به خودروهای اشتراکی معرفی شد. به عبارت دیگر، اگر شما واقعاً توان خرید وسایل نقلیه را ندارید؛ با موبیلایز مشکل شما حل شده و حالا می‌توانید به خودروهای اشتراکی دسترسی داشته باشید و به همین خاطر هم موبیلایز سولو معرفی شده است.

مشخصاً تمام خودروهای این برند تجاری، الکتریکی بوده و در نمایشگاه خودروی پاریس 2022 و همزمان با نمایش سدان بزرگ لیمو(معرفی شده در سال 2021)، موبیلایز سولو(Mobilize Solo) نمایش داده می‌شود.

موبیلایز سولو

این خودروی الکتریکی بسیار کوچک بوده و طول آن 1,37 متر است. موبیلایز سولو برای حمل یک سرنشین طراحی شده و تنها سه چرخ(دو چرخ در جلو و یک چرخ) در عقب دارد. چرخ عقب نقش هدایت کننده سولو را برعهده دارد و برای رانندگی با این خودرو نیازی به گواهینامه رانندگی، بستن کمربند ایمنی و کلاه ایمنی نیست. حداکثر سرعت 25 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

این خودروی کوچک و برقی بدنه‌ای نامتوازن دارد و در کنار تجهیز آن به یک کیسه هوا، دکمه‌ای اضطراری در کنار پای سرنشین قرار دارد که با فشار دادن آن خودرو در مواقع اضطراری متوقف خواهد شد. در موبیلایز سولو صندلی را می‌توان به سمت جلو خواباند تا فضای بیشتری برای حمل بارهای کوچک ایجاد شود.

موبیلایز سولو

راننده همیشه باید از سمت چپ وارد کابین شده و باید توجه داشت که این خودرو در مجموع 0,9 متر عرض و 1,75 متر ارتفاع دارد. بنابراین برای تردد در شهر هیچ مشکلی نخواهید داشت و به راحتی می‌توان یک پارگینگ معمولی برای آن پیدا کرد.

موبیلایز سولو از طریق اتصال باسیم و بی‌سیم شارژ شده و باتری‌های آن قابل تعویض هستند.

موبیلایز سولو

پنجاه درصد این خودرو با مواد بازیافتی ساخته شده و این وسیله نقلیه را پس از پایان چرخه عمر آن می‌توان تا 95 درصد بازیافت کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.