میتسوبیشی XFC مفهومی 2023 معرفی شد
پیش نمایش کراس اووری کوچک منتشر شده در ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
میتسوبیشی XFC مفهومی 2023

میتسوبیشی XFC مفهومی 2023 در ویتنام معرفی شد و نسخه تولیدی آن بزودی وارد بازارهای آسیای جنوب شرقی خواهد شد.

به گزارش خودروم، میتسوبیشی نام خودرو را روی رنو کپچر گذاشت و ماه گذشته این خودرو را به عنوان ASX جدید معرفی کرد. اما تلاش‌های این برند برای عرضه یک کراس اوور کوچک در بازارهای حوزه آسه‌آن (کشورهای جنوب شرقی آسیا) ادامه خواهد یافت و اکنون این کمپانی بدنبال عرضه نسخه تولیدی میتسوبیشی XFC مفهومی 2023 است. این وسیله نقلیه در شهر هوشی‌مین(سایگون)، پرجمعیت‌ترین شهر ویتنام رونمایی شده و با عناوینی نظیر «مناسب‌ترین دوست برای یک زندگی هیجان‌انگیز» و با طراحی «ظریف و مستحکم» تبلیغ می‌شود.

جدای از اصطلاحات تبلیغاتی، طراحی محصول جدید میتسوبیشی از نظر ساختاری تفاوت‌هایی آشکار با ASX فرانسوی دارد. این خودرو دارای چراغ‌های LED با ظاهر L مانند و چراغ‌های روشنایی در روز بوده که با ظاهری جالب و چند ضلعی روی سپر دیده می‌شوند. این دیزاین در عقب نیز تکرار می‌شود و از اشکال شش ضلعی در هر دو سمت میتسوبیشی XFC مفهومی 2023 استفاده شده است. این در حالی است که در پروفیل کناری، طراحان از دوربین به جای آینه‌های جانبی معمول استفاده کرده‌اند.

میتسوبیشی XFC مفهومی 2023

در محیط کابین از نمایشگرهایی در کنار یکدیگر و همچون سایر خودروهای جدید بازار استفاده می‌شود؛ اما خوشبختانه هنوز هم پنل کنترلی جداگانه‌ای برای تنظیم سیستم تهویه هوا وجود دارد و بر روی یک صفحه لمسی خازنی در کنسول مرکزی قرار دارند. در این نقطه اهرم تعویض دنده و دکمه استارت یا استاپ هم وجود داشته و از دکمه‌های شش ضلعی لمسی بر روی فرمان تخت به تقلید از ماژول HVAC و کلیدهای کنترلی موجود روی درها استفاده می‌شود.

میتسوبیشی XFC مفهومی 2023

مشخصات فنی هنوز اعلام نشده؛ اما ما می‌دانیم که این خودرو اولین محصول میتسوبیشی با حالت رانندگی مرطوب است و به راننده اجازه می‌دهد که رانندگی ایمن را هنگام عبور از جاده‌هایی با سیلاب ناگهانی تجربه کند. دیگر حالت‌های رانندگی میتسوبیشی XFC مفهومی 2023 شامل عادی، شنی و گلی است.

میتسوبیشی XFC مفهومی 2023

نسخه تولیدی قطعاً با نمونه مفهومی متفاوت است؛ بنابراین نباید انتظار چراغ‌های جالب جلو و یا دوربین‌های جانبی را داشته باشید. همین موضوع در مورد صفحه نمایش دوگانه موجود در کابین هم صادق است؛ چون آنها با توجه به تصاویر موجود، فیلم‌های ضبط شده توسط دوربین‌ها را نشان می‌دهند. البته در مدل تولیدی احتمالاً دریچه‌های تهویه هوا مشابه با نمونه مفهومی هستند. به نظر می‌رسد که رینگ‌های 20 اینچی این کانسپت هم برای یک کراس‌اوور کوچک بسیار بزرگ هستند و احتمالاً از دکمه‌های معمولی به جای نمونه‌های لمسی استفاده خواهد شد.

مدل تولیدی این خودرو از سال 2023 در بازارهای کشورهای جنوب شرقی آسیا، از جمله ویتنام، به فروش می‌رسد. بنابراین احتمالاً از آوریل 2023 تا مارس 2024 و در صورت موفقیت تجاری، شاهد فروش آن در دیگر بازارهای جهان خواهیم بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.