لاماری ایما برقی معرفی شد
منتشر شده در ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۹
لاماری ایما برقی

برند خودروسازی فورتینگ به عنوان یکی از زیر مجموعه ها یکمپانی دانگ فنگ، خودروی فورتینگ فرایدی(Forthing Friday) یا لاماری ایما برقی (LAMARI EAMA EV) را معرفی کرده است.

به گزارش خودروم، یکی از برندهای زیرمجموعه کمپانی دانگ فنگ برند فورتینگ بوده و اکنون برند مزبور نام یکی از روزهای هفته را برای نامگذاری محصول جدید خود انتخاب کرده است. فورتینگ فرایدی(Forthing Friday)، شاسی‌بلندی الکتریکی با جزئیاتی نارنجی بر روی بدنه و جلو پنجره‌ای بزرگ و بسته است. لامپ‌های LED این خودرو با گرافیکی مشکی رنگ در اطراف خود، زیبایی نسبتاً مقبولی داشته و جلوه خوبی به بدنه سفید رنگ خودرو افزوده‌اند.

همان طور که بیان شد؛ فورتینگ یکی از زیر مجموعه‌های دانگ فنگ بوده و تلفظ نام چینی آن فنگژینگ است. برند فورتینگ در خارج از کشور چین شهرت چندانی ندارد؛ اما این خودروساز در خانه خود، بسیار بزرگ به نظر می‌رسد و در حال حاضر 14 خودروی مختلف شامل سدان، کراس‌اوور، ون و MPV را به فروش می‌رساند.

فورتینگ فرایدی براساس مدل T5 EVO بنزینی ساخته شده است. مدل T5 EVO هم اکنون در ایران تحت برند لاماری و با نام ایما توسط آرین موتور مونتاژ شده و به فروش می‌رسد. این خودرو را در چین می‌توان به رنگ صورتی هم سفارش داد و از پیشرانه 1,5 لیتری توربو با قدرت 197 اسب بخار و جعبه دنده 7 سرعته DCT آن بهره بُرد. هم اکنون قیمت نسخه پایه لاماری ایما در چین 16,146 دلار است.

لاماری ایما برقی از نمای عقب

لاماری ایما و فورتینگ فرایدی تقریباً ابعادی یکسان دارند. فورتینگ فرایدی در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4,600، 1,860 و 1,680 میلی‌متر اندازه داشته و فاصله محوری آن 2,715 میلی‌متر است. در مقابل لاماری ایما در طول، عرض و ارتفاع با  ابعاد 4,650، 1,862 و 1,690 میلی‌متر عرضه شده و فاصله بین دو محور آن همانند مدل فرایدی است.

فورتینگ فرایدی یا لاماری ایما برقی از یک موتور الکتریکی بر روی محور جلو با قدرت 204 اسب بخار بهره بُرد و حداکثر سرعت آن نیز در عدد 180 کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

لاماری ایما برقی نسخه‌های مختلفی مانند EV Line و EVO دارد و این موضوع نشان می‌دهد که فورتینگ فرایدی کاملاً براساس لاماری ایما یا مدل T5 EVO ساخته شده است. نسخه برقی لامری ایما در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی در بازار چین عضه می‌شود. فعلاً اطلاعاتی در مورد امکانات، ظرفیت باتری‌ها و بُرد پیمایشی این خودرو منتشر نشده است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.