شاسی بلند کایی i-FA01 رونمایی شد
آینده به زبان چینی منتشر شده در ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۳

برند چینی کایی Kaiyi تصاویری از شاسی‌بلند مفهومی و کوپه خود منتشر کرد.

به گزارش خودروم، اخیراً مجموعه‌ای از تصاویر و طرح‌های مرتبط به شاسی‌بلند جدید و مفهومی برند کایی(Kaiyi) چین به نام i-FA01 یا Xuanyue منتشر شده و حالا این خودرو رسماً رونمایی شده و از لوگوی جدید برند کایی و استراتژی‌های جدید این برند پرده‌برداری شده است. کایی در ایران به عنوان زیرمجموعه کوین اُتو و چری شناخته شده و هم اکنون با خودروی رسپکت از شرکت بهمن‌موتور فعالیت می‌کند.

خودروی مفهومی i-FA01، همان گونه که از تصاویر مشخص است؛ از جلو پنجره‌ای با طراحی جدید استفاده می‌کند. ظاهر کلی خودرو جسورانه و کشیده است و براساس گزارش‌های منتشر شده؛ برند ایتالیایی Lowie Vermeersch با نگرشی آینده‌گرانه و توجه به نکات مکانیکی آن را طراحی کرده است. در پروفیل کنار، خطوط کلی بدنه حس حرکت و قدرت را با حالتی بسیار ساده به تصویر می‌کشند. در عقب نیز چراغ‌ها شبیه به چراغ‌های جلو بوده و استفاده از سبکی یکسان را شاهد هستیم. ظاهر و گرافیک چراغ‌های عقب بسیار منحصر به فرد بوده و حس و حال آینده‌نگرانه‌ای دارند. همچنین سایر اجزاء بدنه مانند رینگ‌ها، خروجی‌های اگزوز و… به اسپرت بودن محصول جدید کایی اشاره می‌کنند. باید توجه داشت که کایی از لوگو تایپ جدید خود با حروف KAIYI در عقب خودرو استفاده کرده و ظاهری زیبا به این قسمت بخشیده است.

در داخل خودروی جدید برند کایی از داشبوردی جدید استفاده شده و طراحی تعداد زیادی از عناصر کابین به سبک هواپیما است. چین و جورک‌های داخل کابین، بازتاب طراحی چراغ‌های جلو و عقب است. در داخل کابین از فناوری‌های مربوط به آینده استفاده شده و انتظار داریم که فضای کابین به تعداد زیادی از تجهیزات دیجیتالی مانند تجهیزات کنترلی لمسی، صفحه نمایش‌های بزرگ و.. مجهز شود. کایی i-FA01 خودرویی 7 نفره با چینش صندلی‌های 1+3+2 است و ردیف دوم درای قابلیت یبه نام EASYENTRY برای ورود خروج آسان است.

کایی در خودروی مفهومی جدید خود با نام i-FA01 از لوگوی جدیدی استفاده کرده است. استفاده از لوگوی جدید به معنای تغییر و تحول برند کایی خواهد بود. لوگوی مزبور ظاهری جسورانه دارد و برای طراحی آن از زوایای تیز و خطوط مستقیم استفاده شده و از این نظر کاملاً منطبق با ظاهر خودروی جدید برند کایی است.کایی i-FA01 نسخه‌های مختلفی دارد و از موتورهای 1.6 و 2 لیتری توربو شارژ و سیستمی هیبریدی که توسط کایی توسعه یافته است؛ استفاده خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.