رونمایی از ایتال دیزاین Climb-E در CES 2023
آینده حمل و نقل منتشر شده در ۱۷ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
ایتال دیزاین Climb-E

ایتال دیزاین با همکاری یک شرکت آسانسورسازی و دانشگاه تورین، از خودرویی مفهومی با قابلیت تبدیل شدن به بخشی از محیط خانه رونمایی کرد!

به گزارش خودروم، در میان خودروهای عجیب معرفی شده در نمایگاه CES 2023، ایتال دیزاین Climb-E با ظاهر مربعی شکل خود نظر همه را به خود جلب کرد. شمایل این خودرو باعث می‌شود که گمان کنید با خودرویی آفرودی برای بالا رفتن از کوه روبرو هستید؛ اما این خودرو به گونه‌ای طراحی شده است که در نقش آسانسوری بزرگ برای ساختمان‌ها ظاهر شود!

در واقع این آسانسور در مناطق شهری، مانند یک آسانسور قانونی است که مردم را مستقیماً به آپارتمان یا دفاتر کار آنها در آسمان خراش‌ها خواهد برد. ایتال دیزاین با همکاری شرکت آسانسور سازی شیندلر و داشنگاه پلی تکنیک تورین، خودروی Climb-E را به عنوان اتومبیلی برای انتقال درب از درب واقعی و برای آینده ساخته است. شکل مربعی آن فضای داخلی جادار با دو مبل را ایجاد کرده و می‌توان از آن برای حرکت در جاده یا نشستن در خانه استفاده کرد.

ایتال دیزاین Climb-E

نیروی برق چرخ‌های این خودرو که در درون جعبه‌های مربعی شکل قرار دارند را حرکت داده و روی پایه‌ای قرار دارند که امکان جدا شدن از محفظه سرنشین را دارد. این وسیله نقلیه کاملاً خودکار بوده و به سرنشین اجازه می‌دهد که از پنجره بیرون را نگاه کند یا برای حفظ حریم خصوصی با زدن یک دکمه آنها را دودی کند.

ایتال دیزاین Climb-E

طراحی عجیب این خودرو کاملاً با کارهای قبلی ایتال دیزاین و به طور خاص برای برند دلورین متفاوت است. دلیل آن این است که داخل Climb-E قابل دیدن بوده و برای حمل و نقل آسان و جابجایی سریع برنامه‌های تجاری است. به عنوان یک وسیله نقلیه شخصی، خودروی Climb-E دقیقاً مقابل درب منزل شما پارک می‌شود. باتری‌های آن شعاع پیمایشی 321 کیلومتری را به وجود آورده و زمانی که از خودرو استفاده نشود؛ با خارج کردم پایه شارژ، می‌توان از آن به عنوان یک فضای زندگی ایده آل بهره برد.

ایتال دیزاین Climb-E

خودروی Climb-E برای حرکت در جاده کاملاً کاربر پسند و با در نظر گرفتن عابران پیاده طراحی شده است. انبوهی از نمایشگرها با سطوح مجلل و محیطی ساده و ساخته شده از مواد بازیافتی پیش روی سرنشینان خواهد بود. در بیرون خودرو نیز امکان انتشار پیام‌هایی بر روی زمین وجود دارد تا افراد نزدیک به این خودرو از اهداف خودران آن آگاه شوند. همچنی سرنشینان امکان ارسال پیام‌هایی به افراد خارج از این خودرو را دارند.

ایتال دیزاین Climb-E

البته برای به کارگیری Climb-E به زیر ساخت جدید و کاربردی نیاز است. به همین دلیل هم شیندلر و دانشگاه تورین ساختمان‌های آینده را به گونه‌ای طراحی می‌کنند که خودروی یادشده جزیی از محیط داخلی آنها باشد و با بکارگیری سیستم بالابر آسانسور امکان جابجایی آن در صورت نیاز وجود دارد.

ایتال دیزاین در حال حاضر حق ثبت اختراع Climb-E و ویژگی‌های آن را در اختیار دارد؛ اما در حال حاضر برنامه‌ای برای تحقق این ایده وجود ندارد. در هر حال ایده جدید ایتال دیزاین می‌تواند راه حل جدیدی برای زندگی وسفر در شهرهای پر جمعیت باشد؛ اگر چه اجرا و بکارگیری چنین سیستمی با زیرساخت‌های آن سال‌ها طول می‌کشد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.