بازگشایی اولین مرکز تحقیق و توسعه اروپایی گک در میلان
با سرپرستی طراح سابق رنو منتشر شده در ۰۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
مرکز تحقیق و توسعه گک در میلان

گروه خودروسازی چینی گک اولین مرکز تحقیقاتی اروپایی خود را در منطقه ویا تورتونا شهر میلان افتتاح کرد.

به گزارش خودروم، گروه خودروسازی گک(GAC) اولین مرکز تحقیقاتی خود در اروپا را در شهر میلان ایتالیا تاسیس کرد. مرکز تحقیق و توسعه جدید این کمپانی در منطقه ویا تورتونا واقع شده و محلی برای تثبیت دیزاین خودروهای این شرکت و پرورش استعداد، نوآوری و پروژه‌های جدید است. مرکز تحقیقاتی میلان، پس از ارائه طراح‌های اولیه، به بررسی و تحقیق در رابطه با چگونگی بهره‌گیری از فناوری‌های جدید بر روی طرح ارائه شده و در نهایت تکمیل و آماده‌سازی آن می‌پردازد.

استفان جانین، طراح سابق رنو، آلپاین و نیسان سرپرست مرکز تحقیق و توسعه میلان خواهد بود. او تجربه همکاری با داچیا، سامسونگ و اینفینتی را در کارنامه کاری خود داشته و از کالج سلطنتی هنر بریتانیا فارغ‌التحصیل شده است. به گفته جانین: «طراحی خودرو نیاز به الهام گرفتن دارد و مرکز میلان مکان مناسبی برای این کار است. ما می‌خواهیم بخشی از جامعه خلاق میلان باشیم و نسل جدیدی از استودیوهای طراحی خودرو خواهیم بود».

مقر اصلی گک در گوانگژو قرار دارد و این شرکت تا قبل از بازگشایی مرکز تحقیقاتی میلان، در لس آنجلس، دره سیلیکون و شانگهای نیز به تحقیق و توسعه روی محصولات آینده خود می‌پرداخت. در حال حاضر گک در 28 کشور در سراسر آسیا، آفریقا، خاورمیانه و آمریکا فعالیت دارد.

مرکز تحقیق و توسعه گک در میلان

به گفته گک، استودیوی جدید میلان، میزبان 25 کارشناس از جمله مدلسازان، طراحان و برنامه‌ریزانی از دیگر مراکز گک در آمریکا و چین خواهد بود و میلان محل اجماع حرفه‌ای‌ها برای برندسازی بصری و خلق تجربه‌های جدید است.

نکته جالب این است که گک استودیوی جدید خود را در محل کار عکاس، شاعر و نویسنده مشهور میلانی، جیووانی گاستل که اخیراً در گذشت، بنا نهاده و در مراسم افتتاحیه فن ژانگ به عنوان معاون مرکز تحقیق و توسعه و پونتوس فونتائوس به عنوان مدیر طراحی پیشرفته گک در لس آنجلس حضور داشتند.

فن ژانگ در رابطه با مرکز تحقیقاتی میلان گفت: «ما مطمئن هستیم که این مرکز امکان ایجاد منابع خلاق و توسعه ایده‌های پیشرفته بین ما، ایتالیا و سایر نقاط جهان را فراهم می‌کند. طراحی یکی از مهم‌ترین ارزش‌ها برای ما بوده و یک عامل کلیدی در تصمیم گیری مشتریان است. ما شهر میلان را به دلیل هویت فرهنگی و خلاقانه قوی آن انتخاب کردیم که همواره نوآوری را با میراث برجای مانده از سبک طراحی گذشته ترکیب می‌کند».

خودروی مفهومی Barchetta

یکی‌دیگر از نکات برجسته این مراسم رونمایی از خودروی مفهومی Barchetta بود. این کانسپت جدید خودرویی کانورتیبل با آیرودینامیک بالا و چرخ‌هایی باز است. اطلاعات بیشتری در رابطه با این خودرو منتشر نشد.

به طور کلی گک اکنون بیش از 5 هزار متخصص در سراسر جهان را برای پیش برد ایدئولوژی‌های خود در بحث تحقیق و توسعه به کار گرفته و به پیشرفت‌هایی مانند طراحی خودرویی با پایین‌ترین میزان مقاوت در برابر باد دست یافته است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.