مکسوس لینگدی (Lingdi)؛ شاسی‌بلندی جدید براساس پیکاپ!
منتشر شده در ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۳
مکسوس لینگدی / Maxus Lingdi

تصاویر و اطلاعاتی تازه از شاسی‌بلند جدید، بزرگ و چهار چرخ متحرک جدید برند مکسوس با نام لینگدی Lingdi منتشر شد و بزودی رسماً از آن رونمایی می‌شود.

به گزارش خودروم، بازار چین در چند سال اخیر رشد فوق‌العاده‌ای داشته و اکنون می‌توان تولید پیکاپ‌ها و انواع شاسی‌بلندهای معقول توسط خودروسازان چینی و استقبال مشتریان از محصولات متنوع آنها را دید. به همین خاطر هم بسیاری از تولیدکنندگان چینی با هیجان خاصی بدنبال تولید وسایل نقلیه آفرودی بوده و می‌خواهند بخشی از تعطیلات آخر هفته خانواده‌ها باشند. سایک نیز از این موضوع مستثنی نیست و بزودی رسماً از شاسی بلند جدیدی به نام مکسوس لینگدی(Lingdi) رونمایی می‌کند. این خودرو رقیب جدی تانک 500 و بایک BJ60 خواهد بود و قبلاً تصاویری از آن در خودروم منتشر شده بود.

مکسوس از کجا آمد؟

مکسوس لینگدی / Maxus Lingdi

مکسوس برند زیر مجموعه یکی از تولیدکنندگان ون انگلستانی به نام LDV بود و در سال 1993 تأسیس شد. در سال 2006 مالکان این برند یعنی کمپانی‌های رووی و لیلاند داف، مکسوس را به GAZ روسیه فروختند. روس‌ها نیز این برند را به شرکتی تحت مالکیت سایک فروخته و از سال 2010 رسماً مکسوس زیرمجموعه سایک شد. درباره ریشه نام مکسوس نیز باید گفت که این نام به طیف وسیعی از ون‌هایی گفته می‌شد که در سال 2004 معرفی شده بودند. اکنون مکسوس برندی چینی بوده و به ساخت کراس‌اوور، پیکاپ و خودروهای تجاری می‌پردازد. جدیدترین محصول مکسوس نیز شاسی‌بلندی بزرگ برای بیراه‌نوری و براساس پیکاپ T90 است.

ظاهر مکسوس لینگدی

مکسوس لینگدی / Maxus Lingdi

همان طور که گفته شد؛ لینگدی براساس پلتفرم پیکاپ T90 ساخته شده و به همین خاطر هر دو خودرو از نظر ساختار بدنه و ظاهر بیرونی با یکدیگر تشابهاتی دارند. قسمت جلوی لینگدی از جلوپنجره‌ای بزرگ و چراغ‌هایی باریک تشکیل شده و ما شاهد بکارگیری فلاپ‌های پلاستیکی روی قوس چرخ‌های پهن و دور شاسی‌بلند جدید مکسوس هستیم. فاصله این خودرو از زمین هم بسیار قابل توجه است.

مکسوس لینگدی / Maxus Lingdi

در پشت از نواری متشکل از لامپ‌های LED، دو لوله اگزوز و اسپویلری سقفی استفاده شده و به وضوح می‌توان نشان 4WD و Bi-Turbo را در کنار نام لینگدی مشاهده کرد. نام این شاسی‌بلند به معنی «قلمرو» است. در کابین از رنگ‌بندی سفید و قهوه‌ای، فرمان سه پره، دو جای لیوانی، دو پد شارژ تلفن بی‌سیم و… استفاده شده و ابعاد صفحه نمایش نیز کوچک به نظر می‌آید. در پایین صفحه نمایش دو خروجی سیستم تهویه بزرگ دیده شده و مجموعه‌ای از دکمه‌ها را می‌توان روی کنسول مرکزی دید.

مشخصات فنی

مکسوس لینگدی / Maxus Lingdi

لینگدی(Lingdi) شاسی‌بلندی بزرگ است. این خودرو در طول، ارتفاع و عرض به ترتیب 5,046 یا 5,214، 1,876 و 2,016 میلی‌متر اندازه دارد و فاصله بین دو محور 2,950 میلی‌متر خواهد بود. براساس اطلاعات موجود این خودرو در نسخه‌های 5، 6 و 7 نفره عرضه شده و از پیشرانه‌ای 2 لیتری و توربودیزل با قدرت 218 اسب بخار و مشابه با پیکاپ T90 استفاده می‌کند. انتقال قدرت به چرخ‌ها توسط جعبه دنده 6 سرعته دستی یا 8 سرعته اتوماتیک صورت می‌گیرد. به نظر ما موتور 2 لیتری برای این خودرو با هدف آفرود و… مناسب به نظر نمی‌رسد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.