آمار فروش هیوندای در سال 2022 منتشر شد
با رشد 1,3 درصدی منتشر شده در ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
هیوندای

خودروساز کره‌ای هیوندای آمار فروش محصولات خود در سال 2022 را منتشر کرده و براین اساس توانسته است که 3,942,925 خودرو را به فروش برساند.

به گزارش خودروم، پس از اینکه اکثر خودروسازان جهان نتایج عملکرد خود در سال 2022 منتشر کردند؛ هویندای نیز آمار فروش و تولید خودرو توسط خود را در اختیار رسانه‌های جهان گذاشته است. این خودروساز سال موفقی را پشت سر گذاشته و میزان فروش محصولات آن نسبت به سال 2021 به میزان 1,3 درصد افزایش یافته و 3,942,925 دستگاه شد. هیوندای در سه ماهه انتهایی سال 2022 با فروش 1,04 میلیون خودرو به مشتریان خود بسیار قوی ظاهر شد و این یعنی میزان فروش این برند نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته رشدی 8,1 درصدی داشته است.

این برند برای سال 2024 اهداف بلند پروازانه‌ای در نظر گرفته و به فکر فروش 4,32 میلیون خودرو است. هیوندای تا پایان سال 8,5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری می‌کند. از این میزان 4,5 میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با ساخت خودرو، 3,4 میلیارد دلار هزینه تحقیق و توسعه و 567 میلیون دلار هزینه سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک می‌شود.

هیوندای آیونیک 6

هیوندای در مورد محصولات جدید خود در سال 2023 هم صحبت کرده است. این برند کره‌ای نسل بعدی کونا الکتریکی، سانتافه کاملاً جدید و آیونیک N 5 را عرضه می‌کند. همچنین سدان آیونیک 6 نیز به تدریج و تا ماه‌های آینده به بازارهای دیگر عرضه می‌شود. همچنین چند مدل کراس‌اوور و نسخه‌های جدید و لوکس جنسیس نیز در راه هستند. علاوه بر این با توجه به انتشار اولین خبرها از عرضه فیس لیفت i20 N باید منتظر معرفی نسخه‌ خاص سوپرمینی هیوندای در سال جاری باشیم.

این کمپانی هیچ صحبتی در مورد آیونیک 7 نکرده و کیا نیز امسال EV9 را معرفی می‌کند. همچنین انتظار می‌رود که شاسی بلند سه ردیفه الکتریکی هیوندای که در نوامبر 2021 با معرفی کانسپت 7 صحبت از تولید آن شد؛ در سال 2024 وارد بازار شود. طبق گفته هیوندای این شرکت در سال جاری نیز با چالش‌هایی همچون تورم، نوسانات نرخ‌های بهره و… دست به گریبان خواهد بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.