هورازین روباتیک تراشه‌ خودروهای برقی چری را تامین می‌کند
ریسک بزرگ! منتشر شده در ۰۴ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۱
چری اومودا 5 با تراشه هورایزن روباتیک

هولدینگ چری با همکاری هورازین روباتیک از تراشه‌های Journey 3 برای ساخت پنج خودروی جدید و هوشمند براساس پلتفرم E0X استفاده می‌کند.

به گزارش خودروم، تامین‌کننده تراشه‌های هوش مصنوعی چین به نام هورایزن روباتیک(Horizon Robotics) خبر از تکمیل جذب سرمایه‌گذاری استراتژیک هولدینگ چری و آمادگی خود برای همکاری با یکی از موفق‌ترین خودروسازان سرزمین اژدها داد.

به موجب این سرمایه‌گذاری، در آمد حاصل از تحقیق و توسعه ساخت تراشه‌ها با همکاری چری، صرف تجاری‌سازی تراشه‌های هوشمند خودرو هورایزن روباتیک و در نهایت تولید و بکارگیری انبوه آنها خواهد شد. در عین حال هولدینگ چری و هورایزن رباتیک همکاری‌های خود در حوزه تعامل هوشمند و سیستم‌های کمک راننده پیشرفته را بیشتر خواهند کرد.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده؛ پلتفرم جدید E0X به عنوان بُن‌سازه برقی و پیشرفته چری با تراشه Journey 3 به عنوان محور محاسباتی سامانه‌های دیجیتالی و… به تولید می‌رسد. حداقل پنج خودروی هوشمند با قابلیت رانندگی هوشمند سطح 2 و بالاتر با بکارگیری پلتفرم مزبور ساخته خواهند شد. اولین مدل ساخته شده با استفاده از پلتفرم E0X با نام چری E03 در سال 2023 عرضه می‌شود. این خودرو سرعت و عملکرد بالایی داشته و سیستم‌های کمکی آن در شهر به خوبی فعالیت خواهند کرد.  علاوه‌براین، یک خودروی مشترک با سامانه ADAS و تراشه Journey 2 تا پایان سال 2022 معرفی می‌شود.

هولدینگ چری و هورایزن رباتیک اولین بار در سال 2021 همکاری‌های استراتژیک و جامع خود را شروع کردند. در سال 2022 تراشه‌های Journey 3 در دو نسخه گوناگون وارد چندین خودروی جدید چری از جمله تیکو 8 پرو و اومودا 5 شدند و وظیفه پردازش اطلاعات کابین هوشمند و سایر سیستم‌ها را برعهده گرفته‌اند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.