هنسی ولوسی رپتور R جدید با قدرت 1000 اسب بخار معرفی شد
پادشاه آفرود منتشر شده در ۳۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
هنسی ولوسی رپتور R

تیونر هنسی به سراغ فورد رپتور R رفته و با ارتقاء فنی این خودرو، قدرت آن را به بیش از 1000 اسب بخار رسانده است.

به گزارش خودروم، فورد رپتور R نسخه نهایی ستاره آفرودی این خودروساز است. هنسی به سراغ این خودرو رفته و اکنون هنسی ولوسی رپتور R با قدرت 100 اسب بخار را معرفی می‌کند. این پیاپ قدرتمند از موتور 5,2 لیتری V8 سوپرشارژ شلبی GT500 استفاده می‌کند. هنسی از یک سوپرشارژ بزرگتر برای افزایش قدرت پیشرانه استفاده کرده است. در واقع تیونر هنسی آن چیزی که روی GT500 Venom قرار داده بود را اکنون در ولوسی رپتور R قرار داده است.

اقدامات هنسی باعث افزایش بیش از 40 درصدی قدرت این پیکاپ نسبت به نمونه معمولی شده است. هنسی انتظار دارد که قدرت این پیکاپ اکنون به بیش از 1000 اسب بخار رسیده و گشتاور آن نیز 1152 نیوتن متر باشد. اعداد مزبور طبیعی هستند؛ چون یک سیستم القایی با جریان بالا، انژکتورهای سوخت بزرگتر، تسمه‌ای جدید برای سوپرشارژ، سوخت رسانی ارتقاء یافته و ریمپ مجدد ECU بخشی از تغییرات هنسی ولوسی رپتور R است.

هنسی ولوسی رپتور R

ما فقط می‌توانیم تصور کنیک که افزایش 40 درصدی قدرت، چه تاثیری بر میزان مصرف سوخت این پیکاپ دارد. نباید انتظار داشت که هنسی به فکر کاهش مصرف سوخت و اعداد مرتبط به آن باشد. جان هنسی مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت گفته است که آنها ولوسی رپتور R را از نظر قدرت و عملکرد به میزان قابل توجهی ارتقاء داده‌اند و از سوپرشارژ و اگزوزی متمایز در کنار موتور V8 منحصر به فرد آن بهره می‌برند.

هنسی به غیر از ارتقاء فنی، به فکر بروزآوری و ارتقاء بصری هم بوده و سپرهای جلو و عقب جدیدی به ولوسی رپتور R افزوده است. همچنین یک نوار از لامپ‌های LED در جلو، رینگ‌های 20 اینچی، لاستیک‌های 37 اینچی و… بخشی از تغییرات هنسی هستند. ثبت سفارش از حالا برای این خودرو باز بوده و اولین نمونه‌های آن در سه ماهه اول سال 2023 به مشتریان تحویل داده می‌شود. هنسی این خودرو را دو سال گارانتی کرده است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.