جنسیس ایکس کانورتیبل در لس آنجلس معرفی شد
سری ایکس تکمیل شد منتشر شده در ۲۵ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
جنسیس ایکس کانورتیبل / Genesis X Convertible Concept

جنسیس ایکس کانورتیبل به عنوان سومین خودروی مفهومی از سری X این برند کره‌ای در نمایشگاه لس آنجلس 2022 معرفی شد.

به گزارش خودروم، جنسیس از فرهنگ و فضای باز جنوب کالیفرنیا الهام گرفته و جدیدترین کانسپت X خود را به عنوان سومین کانسپت از سال 2020 برای اولین بار رونمایی کرد. شما اکنون تصاویر جنسیس ایکس کانورتیبل کانسپت (X Convertible Concept) را می‌بینید که در نمایشگاه خودروی لس آنجلس 2022 رونمایی شد.

گفته شده که ظاهر بیرونی و مجلل این کانسپت با استفاده از زبان طراحی Athletic Elegance جنسیس ساخته شده و این خودروساز خالص‌ترین شکل طراحی خود را به تصویر کشیده است. کسانی که با کانسپت‌های جنسیس ایکس و جنسیس ایکس اسپیدیوم کوپه آشنایی دارند؛ مطمئناً متوجه شباهت زیاد این خودروها به دلیل استفاده از کاپوت بلند، سقف کوتاه، قوس ملایم خط شخصیت، گلگیرهای چرخ‌ها و البته علامت تجاری جنسیس اسپلیت در چراغ‌های جلو و عقب شده‌اند. یک سری از چراغ‌های خاص جنسیس هم در پشت گلگیر جلو دیده می‌شود که از لامپ‌های LED استفاده می‌کنند.

جنسیس ایکس کانورتیبل / Genesis X Convertible Concept

بارزترین تفاوت موجود را باید سقف تاشو دانست. حتی اگر سقف این خودرو بسته باشد؛ سرنشینان ایکس کانورتیبل می‌توانند آسمان آبی یا شب‌های پر ستاره را دیده و لذت ببرند؛ چون سقف مکانیکی این خودرو قابلیت شفاف‌سازی دارد. اسپویلر دم اردکی عقب و برآمدگی‌های کوتاه قسمت‌های جلو و عقب نیز مستقیماً به مدل‌های مفهومی ایکس و اسپیدیوم کوپه اشاره دارد. همچون دو کانسپت قبلی، جنسیس جزئیاتی در مورد پیشرانه الکتریکی این خودرو منتشر نکرده است.

جنسیس ایکس کانورتیبل / Genesis X Convertible Concept

راننده و سرنشین در این خودرو، فضایی چهار نفره و لذت بخش و مشابه با نمونه‌های مفهومی قبلی را تجربه می‌کنند. کابین خلبانی راننده و صندلی‌هایی راحت در دسترس بوده و به گفته جنسیس از معماری کره‌ای برای طراحی فضای داخلی استفاده شده است. حتی رنگ اصلی محیط داخلی به نام Giwa Navy، رنگی است که روی کاشی‌های سقف خانه‌های سنتی کره‌ای استفاده می‌شود.

جنسیس ایکس کانورتیبل / Genesis X Convertible Concept

لوک دانکرولک، مدیر خلاقیت جنسیس درباره این خودرو گفته است: «این نشان دهنده رشد طبیعی جنسیس است که جنبه اسپرت و حس فلسفه طراحی ما را با ایجاد یک سه‌گانه به نام خانواده ایکس افزایش می‌دهد. نوآوری‌های این چنینی تعامل بیشتری با محیط اطراف دارند. ما در حال تبدیل جنسیس به شرکتی هستیم که محصولاتی را به مشتری ارائه می‌دهد که از آنها لذت ببرند».

جنسیس ایکس کانورتیبل / Genesis X Convertible Concept

در این جا سوال اصلی این است که آیا کانسپت‌های ایکس جنسیس تولید می‌شوند؟ جنسیس از این مفاهیم به عنوان تصویری از زبان طراحی آینده این شرکت یاد می‌کند. به بیان دیگر، نباید انتظار داشته باشید که به این زودی‌ها یک جنسیس مجلل همچون نمونه مزبور در نمایشگاه‌های این شرکت ببینید.

جنسیس ایکس کانورتیبل / Genesis X Convertible Concept

نمایشگاه خودرو لس آنجلس 2022 در 18 نوامبر به روی عموم مردم بازگشایی شده و تا 27 نوامبر برگزار می‌گردد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.