آزمایش بنتلی باتور در قاره اروپا شروع شد
یک GT قدرتمند منتشر شده در ۱۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰
آزمایش بنتلی باتور در قاره اروپا

خودروساز لوکس و مطرح بنتلی آزمایش مدل باتور را آغاز کرده است. تنها 18 دستگاه از این خودرو ساخته خواهد شد و قیمت آن بیش از 2 میلیون دلار است.

به گزارش خودروم، در هفته خودروی مونتری 2022 بنتلی باتور به عنوان یک GT بزرگ و با تولید محدود معرفی شد. اکنون آزمایش عمومی دو نمونه اولیه از این خودرو در اروپا آغاز می‌شود تا اطمینان کافی از مطابقت آن با استاندارهای کمپانی بنتلی حاصل شود. برنامه توسعه و آزموش این خودرو شامل 120 آزمایش در طول 58 هفته است.

بنتلی یکی از نمونه‌های آزمایشی را باتور کار شماره صفر نامیده و تیم مهندسی دقیقاً آن را مانند نمونه‌ تحویلی به مشتریان بنتلی در آینده ساخته است. این شرکت نمونه آزمایشی را با رنگ سفارشی بدنه Purple Sector تولید کرده و در عین حال شکاف جلو، رکاب‌های جانبی و دیفیوزر عقب را با فیبر کربن براق تزئین می‌کنند. جلوپنجره از وسط با رنگ بنفش تزئین شده و این رنگ آهسته به سمت کریستال سیاه موجود در لبه‌های بیرونی امتداد می‌یابد. برای تریم امتداد کاپوت و بخش‌های پایینی جلوپنجر از رنگ تیتانیوم ساتن استفاده شده است.

آزمایش بنتلی باتور در قاره اروپا

فلش‌های کوچک روی بدنه بسیار منحصر به فرد بوده و به مهندسان این انکان را می‌دهند که آنها نظارت بهتری روی پانل‌ها در طول آزمایش خودرو داشته باشند. اولین باتور کار شماره صفر وظیفه بزرگی بر عهد دارد. این خودرو باید 2500 کیلومتر مسیر را از آلمان شروع کرده و با عبور از ایتالیا و فرانسه به اسپانیا برسد. سپس هفت هفته آزمایش‌های مرتبط به هندلیگ آن و عملکرد در سرعت بالا آزمایش می‌شود. پس از این مراحل دوباره باید 7500 کیلومتر با آن رانندگی کرد.

آزمایش بنتلی باتور در قاره اروپا

این آزمایش‌ها جدا از تست 100 هفته‌ای پیشرانه این خودرو است. باتور قدرتمندترین خودروی تولیدی بتلی بوده و به موتور 6 لیتری W12 توئین توربوشارژ با قدرت 730 اسب بخار و 1000 نیوتن متر گشتاور مجهز شده است. یک GT بزرگ باید برای رانندگی راحت باشد. بنابراین از سیستم تعلیق بادی استفاده شده و خودرو دارای میله‌های ضد لغزش فعال و فرمان چهار چرخ است. بنتلی برای شخصی‌سازی بهتر باتور با هر کدام از مشتریان این خودرو همکاری می‌کند. در داخل از چرم اسکاتلندی و ایتالیایی استفاده می‌شود. موکت‌ها با استفاده از نخ‌های بازیافتی ساخته شده‌اند و مشتریان می‌توانند عناصر طلایی 18 عیار و چاپ سه بعدی این خودرو را انتخاب کنند.

بتنلی فقط 18 دستگاه باتور را تولید می‌کند. قیمت هر کدام از این خودروها نزدیک به 2 میلیون دلار بوده و تحویل آن از اواسط سال 2023 آغاز می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.