خداحافظی تویوتا اف جی کروزر با خاورمیانه
پایان یک افسانه! منتشر شده در ۱۰ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۷
نسخه نهایی تویوتا اف جی کروزر

زمان خداحافظی تویوتا اف جی کروزر با خاورمیانه فرا رسیده و تولید آن پس از عرضه هزار دستگاه نسخه نهایی مدل 2023 برای همیشه متوقف می‌شود.

به گزارش خودروم، تویوتا اف جی کروزر (FJ Cruiser) احتمالاً یکی از ماندگارترین نام‌ها در تاریخ صنعت خودروسازی جهان خواهد بود. در سال 2014 فروش و تولید این آفرودر سبک در آمریکا ممنوع شد و در سال 2017 ژاپن تولید و عرضه جهانی آن را با معرفی نسخه نهایی متوقف کرد. با این حال تویوتا هنوز برای بازار خاورمیانه و به ویژه عربستان سعودی،  اف جی کروزر می‌سازد!

اما دیگر وقت خداحافظی با تویوتا اف جی کروزر در خاورمیانه رسیده است؛ چون عبداللطیف جمیل موتورز، نمایندگی مجاز خودروهای تویوتا در عربسان از سال 1955، اعلام کرد که آخرین نمونه‌های این خودرو عرضه شده و تولید این محصول در پایان دسامبر 2022 متوقف خواهد شد.

عقب نسخه نهایی تویوتا اف جی کروزر

نسخه نهایی تویوتا اف جی کروزر با مدل 2023 عرضه شده و تنها هزار نسخه از آن تولید خواهد شد. تصاویر رسمی این مدل منتشر نشده؛ اما احتمالاً تمام آنها شبیه به نسخه نهایی ژاپنی اف جی کروزر در سال 2017 هستند.

با توجه به نکته یادشده، نسخه نهایی و 2023 تویوتا اف جی کروزر با تریم‌های طلایی رنگ بدنه و کابین عرضه شده و از عناصر تزئینی سیاه رنگ در جلوپنجره، سپرها، آینه‌های بیرونی و دستگیره درها استفاده می‌شود.

همچنین پوشش لاستیک زاپاس به رنگ سایه رنگ بوده و از نشان یا شماره‌ای ویژه برای نمایش سطح شاخص بودن آن استفاده می‌شود.

داشبورد نسخه نهایی تویوتا اف جی کروزر

موتور نسخه نهایی هیچ تفاوتی نسبت به گذشته ندارد. این خودروی آفرودی همچنان از موتور 4 لیتری V6 بنزینی با قدرت 270 اسب بخار و گشتاور 380 نیوتن‌متر استفاده کرده و توان خود را به محور جلو و عقب انتقال می‌دهد.

البته در این خودرو سیستم کنترل کشش فعال، کنترل پایداری با قابلیت خاموش شدن، قفل الکتریکی دیفرانسیل عقب و سیستم کرال کنترل در دسترس خواهد بود.

جلو پنجره و سپر

نسخه نهایی تویوتا اف جی کروزر 2023 در سه ماه چهارم سال 2022 تحویل مشتریان شده و فعلاً قیمت نهایی آن اعلام نشده است.

 

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.