دونکروورت F22 با موتور 492 اسب بخاری آئودی معرفی شد
خاص و ویژه منتشر شده در ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
دونکروورت F22

کمپانی دونکروورت خودرویی خاص را به مناسبت تولد فرزند مدیرعامل خود با نام F22 رونمایی کرده و تنها 75 نسخه از آن را تولید می‌کند.

به گزارش خودروم، جدیدترین ابرخودروی دونکروورت از راه رسید. این خودرو F22 نام دارد و نام آن به هیچ وجه از نسل پنجم جنگنده رادار گریز نیروی هوایی آمریکا گرفته نشده؛ بلکه این نام گذاری به مناسبت تولد فیلیپا، دختر اول مدیرعامل این شرکت یعنی دنیس دونکروورت در 22 مه 2022 انجام گرفته است. شاید دونکروورت F22 شبیه به D8 GTO باشد؛ اما هیچ مهره و پانل مشترکی بین آنها وجود ندارد. این یک سوپراسپرت جدید برای یک دوران تازه است.

دونکروورت F22

این خودرو با نسبت وزن به قدرت 666 اسب بخار در هر تن متریک، وضعیتی مشابه با یک سوپر اسپرت را دارد. این یعنی دونکروورت F22 بهتر از یک بوگاتی ویرون است! در این خودرو از موتور 2,5 لیتری توربوشارژ پنج سیلندر خطی آئودی با قدرت 492 اسب بخار استفاده می‌شود. نیرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و این یعنی از گیربکسی پنج سرعته و دستی متصل به دیفرانسیل لغزش محدود Torsen بهره می‌برد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر 2,5 ثانیه بوده و حداکثر سرعت 290 کیلومتر در ساعت است. ولی F22 برای رسیدن به سرعت‌های بالا ساخته نشده است.

دونکروورت F22

موتور فوق تنها دلیل نسبت قدرت وزن به قدرت چشمگیر این خودرو نیست. دونکروورت با حداقل نگاه داشتن میزان جرم F22 توسعه آن را هموار کرده و در نتیجه یک خودروی قانونی و جاده‌ای با وزن 750 کیلوگرم تولید شده است. شاسی فولادی لوله‌ای با دیواره‌های نازکی از فیبر کربن ترکیب شده و ما با با استحکامی دو برابری نسبت به D8 GTO مواجه هستیم. این ویژگی منجر به تقویت فرمان و هندلینگ می‌شود و لاستیک‌های پهن 18 اینچی جلو و 19 اینچی عقب Nankang به خوبی اجازه می‌دهند که روی سطوح ناهموار با اطمیمنان بالا رانندگی کنید.

دونکروورت F22

هنگامی که زمان توقف فرا برسد، ترمزهای فولادی با کالیپرهای 4 پیستونی سرعت را کاهش می‌دهند. برای کار با پدال‌ها آماده باشید؛ چون ترمزهای F22 به هیچ سیستم کمکی دیگری مجهز نیستند و خبری از سیستم کنترل پایداری نیست و فقط تنظیمات کنترل کشش در اختیار شماست. برای تحرک بهتر فرمان سه پره و پینیون اختیاری در دسترس است. سیستم تعلیق مستقل دارای یک سامانه هیدرولیکی اختیاری برای افزایش ارتفاع خودرو تا 35 میلی‌متر برای عبور از سرعتگیرها است؛ در صورت عدم استفاده از این سیستم، خودروی شما یک وسیله نقلیه آنالوگ در دنیای دیجیتال خواهد بود.

دونکروورت F22

موضوع مزبور در رابطه با امکانات و تجهیزات داخلی هم صادق بوده و سیستم اطلاعات و سرگرمی یکپارچه آیپد نیز اختیاری است. یک صفحه نمایش دیجیتالی کوچک به عنوان جلو آمپر وجود دارد و فقط چند دکمه در اطراف دسته دنده برای مدیریت سیستم‌های مختلف وجود دارد. پانل‌های سقف از جنس فیبرکربن بوده و با دست بلند می‌شوند و می‌توان آنها را در پشت خودرو ذخیره کرد. صندلی‌های Recaro به کمبربندهای شش نقطه‌ای برای استفاده در جاده و پیست مجهز هستند و درها نیز گالووینگی است.

قیمت اولیه دونکروورت F22 در اروپا 245 هزار یورو بوده و در صورت سفارش نسخه کامل آن باید 100 هزار دلار دیگر به مبلغ اولیه اضافه کنید. مطمئناً این خوردوی دو نفره نسبت به سایر خودروهای گرانن قیمت، ارزان‌تر است؛ اما این خودروساز تنها 50 نمونه از این خودرو را تولد خواهد کرد. بعد از فروش 50 نسخه اول، دنکروورت 25 خوردیو دیگر را ساخته و در بازارهای مختلف سراسر جهان به فروش می‌رساند. تحویل این خودرو به مشتریان از ژانویه 2023 آغاز می‌شود.

مشخصصات فنی

در این خودرو از موتور 2,5 لیتری توربوشارژ پنج سیلندر خطی آئودی با قدرت 492 اسب بخار استفاده می‌شود. نیرو به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود و این یعنی از گیربکسی پنج سرعته و دستی متصل به دیفرانسیل لغزش محدود Torsen بهره می‌برد. شتاب صفر تا 100 کیلومتر 2,5 ثانیه بوده و حداکثر سرعت 290 کیلومتر در ساعت است.

قیمت

قیمت اولیه دونکروورت F22 در اروپا 245 هزار یورو بوده و در صورت سفارش نسخه کامل آن باید 100 هزار دلار دیگر به مبلغ اولیه اضافه کنید.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.