دانگ‌ فنگ EX1 پرو الکتریکی، رنو کویید 234 میلیون تومانی
منتشر شده در ۰۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۳۰
دانگ‌ فنگ EX1 پرو الکتریکی

دانگ‌ فنگ EX1 پرو الکتریکی به عنوان نسخه چینی رنو کویید الکتریکی با قیمت 234 میلیون تومان وارد بازار چین شد.

به گزارش خودروم، دانگ‌ فنگ EX1 پرو الکتریکی جدید رسماً با قیمت 7800 دلار معادل با 234 میلیون تومان به عنوان یک SUV کوچک وارد بازار چین شد. این خودرو نسبت به نسخه قبلی خود بهبود یافته و بُرد پیمایشی آن از 321 کیلومتر به 331 کیلومتر رسیده است. همچنین در کابین از صفحه نمایشی بزرگ و چند منظوره استفاده می‌شود.

دانگ فنگ EX1 پرو الکتریکی براساس رنو سیتی K-ZE ساخته شده و زیر مجموعه‌های مختلف دانگ فنگ نسخه‌های گوناگونی از آن را به تولید می‌رسانند. سیتی K-ZE نسخه‌ای الکتریکی از رنو کویید است که در سال 2019 با سرمایه‌گذاری مشترک دانگ فنگ، رنو و نیسان به تولید می‌رسید.

عقب دانگ‌ فنگ EX1 پرو الکتریکی

ابعاد و ظاهر دانگ فنگ EX1 پرو الکتریکی 2023 نسبت به نمونه قبلی تغییری نکرده و روی بدنه از رنگ مشکی و لیبل‌هایی قرمز رنگ استفاده می‌شود. طول، عرض و ارتفاع این خودروی جدید به ترتیب 3,732، 1,579 و 1,515 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن 2,423 میلی‌متر است. شاید EX1 پرو خودروی کوچکی باشد؛ اما دانگ فنگ نهایت تلاش خود را برای ایجاد فضایی بزرگ در داخل کابین آن انجام داده است.

این خودرو 6 مدل دارد و همه آنها به کیسه هوا مجهز هستند و این موضوع نشان دهنده توجه به ایمنی راننده در دانگ فنگ EX1 پرو الکتریکی است؛ زیرا در مقایسه با خودروهای مشابه و با قیمت یکسان در بازار چین، باید گفت که تنها چند مدل مجهز به کیسه هوا هستند.

محیط داخلی دانگ فنگ EX1 پرو الکتریکی نیز همانند ظاهر بیرونی آن ساده بوده و ترکیب رنگ‌های قرمز و مشکی در درون کابین حس تکنولوژی را به سرنشینان می‌بخشد. در این خودرو می‌توان از سیستم تعامل صوتی هوشمند، سیستم ناوبری هوشمند و سیستم سرگرمی ارتقاء یافته دانگ فنگ استفاده کرد.

داشبورد دانگ‌ فنگ EX1 پرو الکتریکی

حداکثر قدرت این خودرو تنها 33 کیلووات یا 44 اسب بخار بوده و انرژی پیشرانه برقی آن در یک باتری لیتومی 27,17 کیلووات ساعتی ذخیره می‌شود. دانگ فنگ EX1 پرو الکتریکی از شارژ سریع هم پشتیبانی کرده و به همین خاطر اصلاً نباید نگران سرعت شارژ شدن آن بود.

این خودرو 6 مدل دارد و ارزان‌ترین نسخه آن با قیمت 7,800 دلار به فروش رسیده و گران‌ترین نسخه آن 8,800 دلار ارزش‌گذاری شده است. این قیمت‌ها برای یک خودروی کوچک خانگی رقم بالایی به نظر نمی‌رسند.

 

 

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.