آیا لنوو خودرو می‌سازد؟
منتشر شده در ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
لنوو

شایعات فراوانی پیرامون ساخت خودرو توسط برند لنوو مطرح شده است و به همین خاطر این غول فناوری چینی در رابطه با فعالیت‌های اخیر خود توضیحاتی ارائه کرده است.

به گزارش خودروم، گروه بزرگ تکنولوژی لنوو چین، روز دوشنبه از طریق حساب کاربری خود در برنامه وی چت نسبت به شایعات منتشر شده در رابطه با ساخت خودرو توسط این شرکت و دلایل جذب مهندسان و استعدادهای صنعت خودرو در آگهی‌های جدید استخدامی خود واکنش نشان داد و صریحاً اعلام کرد که این کمپانی چینی قصد ساخت خودرو ندارد.

علی‌رغم رد شایعات مرتبط به ساخت خودرو توسط لنوو(Lenovo)، این شرکت دلیل جذب استعدادها و فناوری‌های محاسباتی جدید را تقویت و توسعه صنعت خوودروهای هوشمند و پاک از طریق ساخت سیستمی پیشرو و زنجیره تأمینی قدرتمند عنوان کرده است.

به گفته لنوو، مرکز تحقیقات این شرکت روی توسعه و کاربردهای فناوری‌های اصلی و مرتبط به کابین هوشمند، رانندگی مستقل و پلتفرم‌های پردازش مرکزی تمرکز دارد و در آینده از دستاوردهای این مرکز برای تحقیق و توسعه و ساخت وسایل نقلیه هوشمند استفاده خواهد شد.

در حال حاضر تیم تحقیق و توسعه مرکز تحقیقاتی خودروی لنوو حدود 50 کارمند دارد و این شرکت می‌خواهد که تعداد نیروهای خود را تا پایان سال مالی جاری به 150 عضو برساند.

به غیر از پکن و شانگهای، مرکز تحقیقات خودرویی لنوو در شهرهای ووهان و هفئی نیز به دنبال استعدادهای درخشان خواهد بود. لنوو پیش از این در بسیاری از شرکت‌های مرتبط با خودروسازی سرمایه‌گذاری کرده بود و از آن جمله باید به NIO، غول باتری‌سازی CATL، توسعه دهنده فناوری رانندگی خودکار چینی موسوم به QCraft و تأمین کنندگان تراشه‌های Cambricon و SemiDrive اشاره کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.