داچیا جاگر هیبریدی با موتور 4 سیلندر 140 اسب بخاری معرفی می‌شود
با حمایت رنو منتشر شده در ۱۸ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۵۰
داچیا جاگر

داچیا جاگر هیبریدی با موتور 4 سیلندر 140 اسب بخاری در نمایشگاه خودروی پاریس 2022 معرفی می‌شود تا پاسخ منتقدین داچیا را بدهد.

به گزارش خودروم، داچیا جاگر در حال حاضر ارزان‌ترین خودروی هفت نفره جدید در بازار اروپا بوده و خبرنگاران و مشتریان این برند واکنش مثبتی نسبت به آن داشته‌اند. اما نقطعه ضعف اصلی این خودرو عدم وجود موتور چهار سیلندر بود و حالا داچیا برای پاسخ به انتقادات مزبور، داچیا جاگر هیبریدی را به موتور 4 سیلندر مجهز کرده است.

خودروساز رومانیایی داچیا زمانی که در حدود یک سال پیش خودرو جاگر را معرفی کرد؛ قول داد که این خودرو را با پیشرانه‌ای قدرتمند نیز به تولید برساند. اکنون این شرکت به وعده خود عمل کرده و داچیا جاگر هیبرید 140 را در نمایشگاه خودروی پاریس 2022 رونمایی می‌کند. این خودرو همان طور که از نام آن پیدا است؛ پیشرانه‌ای با قدرت 140 اسب بخار دارد و این پیشرفت در حالی رخ می‌دهد که نسخه قبلی جاگر موتوری 1 لیتری و سه سیلندر درون‌سوز گازی با قدرت 110 اسب بخار در اختیار داشت.

داچیا جاگر

متاسفانه داچیا از ذکر جزئیات دقیق موتور هیبریدی جدید مورد استفاده در جاگر خودداری می‌کند؛ اما ما احتمال می‌دهیم که جاگر هیبرید 140 به پیشرانه 1,6 لیتری و هیبریدی رنو کلیو مجهز شده باشد. این هاچبک کوچک فرانسوی در کنار موتور احتراقی خود از پشرانه‌ای الکتریکی و استارتر ژنراتور با قدرت 140 اسب بخار استفاده کرده و جعبه‌دنده‌ای CVT نیروی موتور را به چرخ‌های جلو منتقل می‌کند.

اگر پیش‌بینی ما درست باشد؛ داچیا جاگر به عنوان خودرویی هفت نفره به یکی از پیشرفته‌ترین مدل‌های خودروسازی داچیا در بازار تبدیل می‌شود. جاگر با طول 4,55 متری و ظرفیت حمل بار 708 لیتر(در صورت خواباندن صندلی‌های ردیف سوم) هم اکنون یکی از طویل‌ترین و جادارترین وسایل نقلیه در کلاس خودروهای هفت نفره است. اگر ردیف دوم صندلی‌های این خودرو را نیز تا کنید؛ فضای حمل بار 1,819 لیتر خواهد بود.

داچیا جاگر

تمام جزئیات فنی اولین خودروی هیبریدی داچیا هفته آینده و در نمایشگاه خودروی پاریس 2022 فاش خواهد شد و احتمالاً از بهار سال 2023 شاهد تولید این خودرو بوده و اولین سری آن نیز در تابستان سال آینده به مشتریان تحویل داده می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.