بنتلی کانتیننتال GT Azure نسخه R-Type معرفی شد
به یاد تاریخی کهن منتشر شده در ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۰
بنتلی کانتیننتال GT Azure

بنتلی کانتیننتال GT Azure نسخه R-Type 1953 توسط این خودروساز بریتانیایی و برای پاسداشت تاریخ این خودروی خاص معرفی شد.

به گزارش خودروم، در سال 2022 برند بنتلی نام Azure را با عرضه یک مدل جدید و تمرکز بر روی راحتی و تجمل سرنشینان احیا کرد. اکنون این برند نمونه سفارشی بنتلی کانتیننتال GT Azure را با آپشن‌هایی متفاوت به نمایش می‌گذارد تا به این ترتیب ادای احترامی به R-Type کانتیننتال 1953 و تاریخ این خودروساز را شاهد باشیم.

بنتلی کانتیننتال GT Azure

بتنلی R-Type کانتیننتال را در دسامبر 1953 به دکتر رولند گوئنین از سوئیس فروخت. او رنگ عاجی را برای بدنه و قرمز را برای کابین سفارش داده بود. در سال 2001 بنتلی موفق شد که این خودرو را خریداری کند و درست مانند زمان خروج این کوپه از کارخانه، آن را دوباره بازسازی کرد.

بنتلی کانتیننتال GT Azure

در کابین بنتلی کانتیننتال GT Azure به جای صندلی‌های قرمز رنگ R-Type از چرمی قهوه‌ای رنگ موسوم به Cricket Ball استفاده می‌شود. در هر دو خودرو از روکش چوب گردو بر روی داشبورد استفاده می‌شود. در نسخه مدرن روکشی با منافذ باز به منظور ایجاد پتینه‌ای مشابه با خودروهای کلاسیک بکار گرفته شده است. در مقابل باید گفت که سایر تزئینات شامل روکشی نازک از چوب با منبت‌هایی به شکل شمشاد و روکش طلا هستند. عبارت R-Type کانتیننتال نیز روی صفحه‌ای از چوب نازک درج شده است.

بنتلی کانتیننتال GT Azure

بنتلی کانتیننتال GT Azure تجهیزات رفاهی نسبتاً کمی دارد. از جمله شاخص‌ترین‌های آن باید به صندلی‌های راحتی جلو و ماساژور شش نقطه‌ای با قابلیت برنامه‌ریزی اشاره کرد. همچنین سیستم تعلیق از نوع دینامیک بنتلی با میله‌های ضد لغزش فعال برای جلوگیری از انحراف خودرو در پیج‌ است. کروزکنترل تطبیقی، سیستم کمکی حرکت بین خطوط، سامانه کمکی ترافیکی، دوربین مادون قرمز برای شناسایی عابران پیاده، دوچرخه سواران و حیوانات و یک نمایشگر هدآپ در دسترس قرار دارد.

بنتلی کانتیننتال GT Azure

بنتلی کانتیننتال GT Azure سفارشی بخشی از ناوگان نمایشگاهی بنتلی در بریتانیا خواهد بود. خودروی R-Type کانتیننتال در سال 1952 معرفی شد. موتوری 4,6 لیتری و شش سیلندر خطی با قدرت 153 اسب بخار وظیفه تامین نیروی آن را برعهده داشت. یکی از نمونه‌های اولیه این خودرو در پیست اتومبیلرانی منلری در نزدیکی پاریس با میانگین سرعت 191,1 کیلومتر در ساعت پنج دور کامل را پیمود. این عدد در آن زمان Type کانتیننتال را به یکی از سریع‌ترین خودروهای چهار نفره جهان و قابل خریداری تبدیل کرد. بنتلی تنها 208 نمونه از آن را تولید کرده و در سال 1955 ساخت ‌آن متوقف شد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.