چانگان لنتیوزر معرفی شد؛ پیکاپی با نهنگ آبی!
منتشر شده در ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۰
چانگان لنتیوزر / Changan Lantuozer

در نمایشگاه بین‌المللی خودرو چنگدو 2022، پیکاپ چانگان لنتیوزر (Changan Lantuozer) با پیشرانه 2 لیتری توربوشارژ معرفی شد.

به گزارش خودروم، پیش از این خبرهایی در رابطه با عرضه پیکاپ جدید چانگان و تصاویری از این محصول جدید منتشر شده بود. در خبرهای گذشته نام این خودرو نامشخص بوده و تنها احتمالاتی درباره نامگذاری پیکاپ جدید کمپانی چانگان مطرح می‌شد. اکنون در آخرین ساعات برگزاری نمایشگاه بین‌المللی خودرو چنگدو 2022، چانگان با برگزاری رویدادی، رسماً پیکاپ جدید خود را معرفی کرد و این خودروساز چینی نام آن را لنتیوزر (Lantuozer) گذاشته است.

چانگان لنتیوزر / Changan Lantuozer

از نظر ظاهری، شکل کلی بدنه خودرو لوکس و مستحکم به نظر می‌رسد. طراحی قسمت جلو لنتیوزر بسیار زیبا است و در این قسمت چانگان از جلوپنجره‌ای چند ضلعی ماتریسی با خطوط عمودی و کرومی استفاده می‌کند. نوارهای کرومی زخیمی به دور جلوپنجره کشیده شده‌اند و نواری از لامپ‌های LED چراغ‌های جلو را به یکدیگر متصل می‌کند. سپر کوتاه و در عین حال کاملاً در خدمت طراحی خودرو بوده و ظاهر کمانی شکل منحصر به فردی دارد. چراغ‌های مه‌شکن نیز در دو طرف جلوی خودرو و در فرو رفتگی‌های نسبتاً بزرگی قرار گرفته‌اند.

چانگان لنتیوزر / Changan Lantuozer

در پروفیل کناری چانگان لنتیوزر شاهد بدنه‌ای ساده و صاف هستیم. دستگیره‌های در و روف ریل‌های سقف دارای روکش کرومی بوده و رینگ‌های آلومینیومی 5 پره گلبرگی با طراحی خاص و دو رنگ خود نظر ما را جلب می‌کنند. نسخه آفرود لنتیوزر دارای لاستیک‌های آفرودی، قفسه نگهداری بار مشکی رنگ و… بوده و در قسمت جلوی آن عبارت PRO قرار دارد. از نظر طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب 5,600، 1,930 و 1,650 میلی‌متر ابعاد دارد و فاصله بین دو محور آن 3,430 میلی‌متر است. همچنین ابعاد قسمت بار آن 500، 1,595 و 1,850 میلی‌متر اعلام شده است.

چانگان لنتیوزر / Changan Lantuozer

قدرت چانگان لنتیوزر توسط موتور بنزینی نسل جدید 2 لیتری توربوشارژ چانگان موسوم به نهنگ آبی تأمین می‌شود. این پیشرانه 233 اسب بخار قدرت و 390 نیوتن‌متر گشتاور دارد. لنتیوزر چهار چرخ متحرک بوده و سسیستم تعلیق آن در جلو از نوع دوبل جناغی و در عقب از نوع چند پیوندی است.

تصاویری از محیط داخلی لنتیوزر تا این لحظه منتشر نشده؛ اما با توجه به اینکه چانگان بزودی پیکاپ جدید خود را عرضه می‌کند، احتمالاً در آینده‌ای نزدیک تصاویر کابین لنتیوزر منتشر خواهد شد. چانگان طرح‌های تشویقی جالب توجهی برای خریداران لنتیوزر در نظر گرفته که از آن جمله باید به گارانتی مادام‌العمر پیشرانه(محدود به مالک اول)، 5 هزار یوان یارانه خرید خودرو و… باید اشاره کرد.

 

دسته بندی ها: تازه ها تیتر یک
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.