یک شرکت چینی باتری‌های بی‌ام‌و را تامین می‌کند
منتشر شده در ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۴۱
سلول‌های باتری استوانه‌ای کاتل

کاتل به عنوان یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین باتری سازان جهان، انرژی نسل آینده خودروهای الکتریکی بی‌ام‌و را با باتری‌های خود تامین می‌کند.

به گزارش خودروم، کاتل به عنوان یک شرکت چینی باتری‌های بی‌ام‌و را تامین می‌کند. این کمپانی به تازگی موفق به امضا توافقنامه‌ای چند ساله با گروه بی‌ام‌و به منظور تامین سلول‌های باتری استوانه‌ای این شرکت برای مدل‌های جدید اتومبیل‌های الکتریکی این خودروساز آلمانی براساس پلتفرم Neue Klasse در سال 2025 شده است.

براساس مفاد قرارداد مزبور، کاتل(CATL) سلول‌های باتری استوانه‌ای جدید را به گروه بی‌ام‌و تحویل می‌دهد. در این نوع باتری‌ها قُطر استاندارد 46 میلی‌متر در نظر گرفته شده و دو کارخانه جدید ساخت باتری‌های کاتل در چین و اروپا با ظرفیت سالانه و حداکثری 20 گیگاوات ساعت به گروه بی‌ام‌و اختصاص داده می‌شوند.

طبق این توافق‌نامه، ششمین نسل فناوری BMW eDrive که در مدل‌های ساخته شده براساس پلتفرم Neue Klasse مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ انرژی خود را با بهره‌گیری از سلولهای جدید کاتل تامین کرده و این رخداد جهشی بزرگ در فناوری ساخت خودروهای برقی از نظر چگالی انرژی، سرعت شارژ و بُرد پیمایشی است.

رابین زِنگ(Robin Zeng)، موسس و رئیس کاتل در این باره می‌گوید:

گروه بی‌ام‌و شریکی ویژه و اصلی برای کاتل بوده و ما خوشحالیم که شراکت استراتژی خود را که 11 سال پیش شکل گرفته بود؛ اکنون تقویت کرده و گسترش می‌دهیم.

زِنگ ادامه داد:

با توجه به مجموعه تنوع و پیشرفته محصولات و فناوری‌های خود، ما اطمینان داریم که بهترین راه حل‌های ممکن برای تامین انرژی خودروهای لوکس الکتریکی و نسل آینده بی‌ام‌و را ارائه می‌دهیم.

یواخیم پست(Joachim Post)، عضو هیئت مدیره و مسئول خرید و فروش گروه بی‌ام‌و نیز در این رابطه می‌گوید:

ما خوشحالیم که همکاری موفق گروه بی‌ام‌و و کاتل گسترش می‌یابد. ما به همکاری خود در رابطه با نسل بعدی سلول‌های باتری پس از سال 2025 ادامه خواهیم داد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.