CATL از نسل جدید باتری های خود رونمایی می کند
در جریان برگزاری کنفرانس جهانی باتری EV & ES 2022 اعلام شد: منتشر شده در ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۵

کمپانی CATL بزودی نسل جدید باتری های کاملاً جدید خود را با نام Qilin عرضه خواهد کرد.

به گزارش خودروم (khodrom.ir)، وو کای(Wu Kai) یکی از مهندسین ارشد کمپانی CATL در جریان برگزاری کنفرانس جهانی باتری EV & ES 2022 خبر از رونمایی باتری کاملاً جدید Qilin با استفاده از تکنولوژی CTP 3.0 داده است.

به گفتۀ وو کای، باتری جدید CATL با افزودن یک صفحۀ خنک کنندۀ مایع در میان دو سلول، از فرار حرارتی جلوگیری کرده و انتقال حرارت میان سلول‌ها را کمتر خواهد کرد. او خاطر نشان کرد که باتری جدید توانایی پشتیبانی از شارژ سریع، به ویژه شارژ 4C را دارد و احتمالاً اواخر سال آینده وارد بازار می شود.

وو کای فناوری CTP 3.0 را به واسطۀ به کارگیری صفحات خنک کننده مایع، عامل افزایش عمر باتری‌ها می‌داند. به گفتۀ او باتری جدید CATL وزن کمی دارد و چگالی انرژی گرانشی و انرژی حجمی قابل توجهی ارائه می‌دهد. بنابراین با توجه به یکسانی مکانیسم شیمیایی و تشابه اندازۀ باتری Qilin به باتری 4680، ظرفیت باتری جدید CATL حدود 13 درصد بیشتر است.

در باتری جدید CATL از دو سلول LFP و NCM استفاده می‌شود. سیستم باتری LFP چگالی انرژی ثقلی را به 160 وات بر کیلوگرم و چگالی انرژی حجمی را به 290 وات ساعت بر لیتر می‌رساند. این ارقام در سلول‌های NCM به ترتیب 250 وات ساعت بر کیلوگرم و 450 وات ساعت در لیتر است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.