بی‌وای‌دی سیل(Seal) وارد بازار چین شد / رقیب مستقیم تسلا مدل 3
منتشر شده در ۱۸ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۷

خودروسازی بی‌وای‌دی پیش فروش مدل سیل(Seal) را در بازار چین آغاز کرده است.

به گزارش خودروم، سدان اسپرت بی‌وای‌دی سیل(Seal) با بازه قیمتی 31700 تا 43200 دلار پیش فروش شده و اکنون در نمایندگی‌های بی‌وای‌دی در کشور چین حضور دارد. بی‌وای‌دی شش ساعت پس از آغاز پیش فروش مدل سیل، موفق به فروش 22637 دستگاه از آن شد. سیل پس از مدل دلفین، دومین خودروی کاملاً الکتریکی از سری بی‌وای‌دی اوشن است.

برند بی‌وای‌دی در سپتامبر 2021 از طریق نروژ وارد بازار اروپا شد و مدل تانگ را به عنوان اولین محصول خود در قاره اروپا عرضه کرد. مشخص نیست که مدل سیل چه زمانی راهی بازار اروپا می‌شود؛ اما تا آنجا که ما اطلاع داریم، این مدل در بازارهای دیگر حضور خواهد داشت و به عنوان مثال در استرالیا با نام بی‌وای‌دی Atto 4 عرضه می‌شود.

سیل رقیب مستقیم تسلا مدل 3 است. ابعاد این خودرو در طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 4800، 1875 و 1460 میلی‌متر بوده و فاصله بین دو محور آن 2920 میلی‌متر است. بنابراین سیل 106 میلی‌متر طویل‌تر، 26 میلی‌متر عریض‌تر، 17 میلی‌متر بلندتر و فاصله بین دو محور آن 45 میلی‌متر بیشتر از تسلا مدل 3 است.

سیل براساس پلتفرم الکتریکی بی‌وای‌دی 3 ساخته شده است. این پلتفرم برای ساخت چندین خودروی الکتریکی و آینده‌نگرانه بی‌وای‌دی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.در داخل کابین سیل می‌توان از 12 بلندگو Dynaudio، دوربین 360 درجه، نظارت بر نقاط کور، صفحه نمایش 15.6 اینچی با قابلیت تغییر حالت افقی و عمودی، شبکه 5G، کیسه‌های هوای زانو و… برخوردار بود. سیل 3 نسخه دارد و در هر کدام از آنها شاهد استفاده از باتری‌هایی متفاوت هستیم. همچنین نسخه پرفورمنس بی‌وای‌دی سیل چهار چرخ متحرک بوده و دارای دو موتور الکتریکی است.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.