سرمایه گذاری 1,41 میلیارد دلاری بی ام و در چین
با مشارکت برلیانس منتشر شده در ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۰۰
بی ام و در چین

بی ام و به عنوان یک خودروساز مطرح و ممتاز جهانی سرمایه گذاری کلانی برای توسعه کارخانه ساخت باتری خود در چین انجام می‌دهد.

به گزارش خودروم، برند مطرح و برتر خودوسازی آلمان، بی ام و تصمیم دارد که حدود 10 میلیارد یوان یعنی مبلغی معادل با 1,41 میلیارد دلار را برای توسعه تاسیسات مرتبط به تولید باتری در کارخانه خود واقع در شهر شن یانگ استان لیائونینگ سرمایه‌گذاری کند.

به ام و در 20 آبان ماه اعلام کرد که به سرمایه‌گذاری مشترک خود با برلیانس برای سرعت بخشیدن به روند الکتریکی‌سازی خود بیشتر توجه خواهد کرد. یوچن گولر، رئیس و مدیر عامل شرکت بی ام و در گروه منطقه‌ای چین گفته است که این سرمایه‌گذاری جدیدترین نمایش اعتماد این خودروساز مطرح به بازار چین و تعهد آن به ارتقاء سطح همکاری میان آلمان و چین است.

کارخانه تولید باتری بی ام و برلیانس در سال 2017 فعالیت خود را آغاز کرد. این کارخانه در نوع خود اولین مجموعه ساخته شده توسط یک خودروساز بین‌المللی مطرح بود و در سال 2020 فعالیت آن به میزان چشمگیری گسترش یافت.  سرمایه‌گذاری 1,41 میلیادر دلاری نقطه عطفی مهم در صنعت خودروسازی چین و بومی‌سازی هر چه بیشتر آن به عنوان بزرگترین بازار اتومبیل در جهان است.

بی ام و در اوایل سال جاری، کارخانه لیدیا مستقر در شن یانگ را با سرمایه‌ 15 میلیارد یوانی به بهره‌برداری رساند و حالا الیور زیپس، رئیس گروه بی ام و چین را یکی از مهم‌ترین بازارهای استراتژیک برند BMW می‌داند. این اظهارات زمانی بیان شد که او در اوایل ماه جاری در سطح هیئت تجاری همراه با اولاف شولز صدر اعظم آلمان از کشور چین بازدید کرد.

زیپس نسبت به چشم‌انداز کوتاه مدت و بلند مدت بازار چین خوش بین بوده و بی ام و را به شکلی کاملاً غیرقابل تنزل به چین متعهد می‌داند تا مشارکت بُرد بُرد خود را با شرکت‌های داخلی این کشور انجام دهد. او چین را محرک اصلی بی ام و در بسیاری از حوزه‌ها از جمله دیجیتالی شدن، الکتریکی‌سازی و… می‌داند.

چین اکنون بزرگترین بازار خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی جهان است. براساس گزارش انجمن خودروسازان چین، میزان فروش خودروهای الکتریکی و پلاگین هیبریدی در این کشور و در طول یک ماه گذشته به بیش از 714 هزار دستگاه رسیده و این رقم نسبت به مدت زمان مشابه در سال قبل 81,7 درصد افزایش یافته است. این رقم 28,5 درصد از مجموع خودروهای فروخته شده در ماه اکتبر را شامل می‌شود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.