بی ام و آلپینا B5 GT با قدرت 634 اسب بخار معرفی شد
قدرتمندتر منتشر شده در ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۰
بی ام و آلپینا B5 GT

تیونر اختصاصی آلپینا اینبار بی ام و آلپینا B5 GT را با 634 اسب بخار قدرت و در دو نسخه سدان و استیشن معرفی کرده است.

به گزارش خودروم،  بی ام و آلپینا B5 GT مدلی جدید و تولید محدود از تیونری خاص است. این خودرو به شکل سدان یا استیشن قابل سفارش بوده و یکی از قدرتمندترین موتورهای آلپینا را در درون سینه خود جای داده است. این موتور 4,4 لیتری و V8 توئین توربو BMW بوده که در نمونه تیونینگ شده 634 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور دارد. آلپینا علاوه بر بروزرسانی نرم افزاری موتور و افزایش فشار آن از یک اسپویلر دم اردکی و صدا خفه‌کن بهینه‌سازی شده استفاده کرده است. این موتور 13 اسب بخار و 50 نیوتن‌متر خروجی بیشتری نسبت به نسخه استاندارد و تولیدی دارد.

بی ام و آلپینا B5 GT

سدان تیونینگ شده سری 5 قادر خواهد بود که در کمتر از 3,4 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت آن نیز 330 کیلومتر در ساعت است. شتاب صفر تا 100 کیلومتر نسخه استیشن 3,6 ثانیه بوده و حداکثر سرعت آن 322 کیلومتر در ساعت است. آلپینا برای انتقال نیروی تولید پیشرانه از گیربکسی اتوماتیک و هشت سرعته بروزرسانی شده بهره برده و برای متوقف کردن خودرو نیز از ترمزهای چهار پیستونی برمبو و روتورهای 15,5 اینچی جلو و 15,7 اینچی عقب استفاده می‌کند.

بی ام و آلپینا B5 GT

دو لوله اگزوز دوقولو در پشت دیده می‌شود که با نیترید تیتانیوم پوشیده شده‌اند تا رنگ انها مشکی شود. آلپینا B5 GT از رینگ‌های کلاسیک 20 اینچی با طراحی 20 پره‌ای انحصاری موسوم به Marron Volciano بهره می‌برد. آلپینا B5 GT از نظر رنگ بدنه به شکل استاندارد و با رنگ آبی و سبز عرضه می‌شود. با این حال تیونر اختصاصی یادشده امکان سفارش شش رنگ دیگر را برای بدنه این خودرو فراهم نموده اتس. در داخل این خودرو از چرم ناپا به شکل استاندارد استفاده می‌شود؛ اما امکان بکارگیری چرم مرینو به همراه گزینه‌های متعدد تزئینی و دیگر بروزرسانی‌های داخلی مانند بکارگیری تزئینات چوبی آنتراسیت آلپینا وجود دارد.

بی ام و آلپینا B5 GT

این تیونر مدل یادشده را با تودوزی سفارشی و به تعداد محدود هم عرضه می‌کند. همچنین صدلی‌های اسپرت از استحکام بهتری برخوردار بوده و با چرم سیاه داکوتا به همراه آلکانترای مشکی و تزئینات آبی و نشان آپینا در دسترس هستند. بی ام و آلپینا B5 GT هم اکنون قابل سفارش بوده و تحویل ان از جولای 2023 آغاز می‌شود. قیمت نسخه سدان از 157,889 دلار شروع می‌شود و برای نسخه استیشن باید بیش از 161,144 دلار پرداخت کرد.

موتور بی ام و آلپینا B5 GT چیست؟

این موتور 4,4 لیتری و V8 توئین توربو BMW بوده که در نمونه تیونینگ شده 634 اسب بخار قدرت و 850 نیوتن متر گشتاور دارد.

قیمت بی ام و آلپینا B5 GT چیست؟

بی ام و آلپینا B5 GT هم اکنون قابل سفارش بوده و تحویل ان از جولای 2023 آغاز می‌شود. قیمت نسخه سدان از 157,889 دلار شروع می‌شود و برای نسخه استیشن باید بیش از 161,144 دلار پرداخت کرد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.