ممنوعیت فروش خودروهای احتراقی در یک جزیره چینی
منتشر شده در ۰۵ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۳
ممنوعیت فروش خودروهای احتراقی در جزیره هاینان چین

دولت چین به منظور کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای فروش خودروهای احتراقی را در یک جزیره ممنوع کرده و فروش خودروهای الکتریکی را در دستور کار خود قرار می‌دهد.

به گزارش خودروم، براساس اسناد منتشر شده دولت چین، این کشور فروش تمام وسایل نقلیه احتراقی در استان جزیره ای هاینان واقع در جنوب چین را تا سال 2030 ممنوع خواهد کرد.

براساس طرح عملیاتی دولت چین برای مبارزه با انتشار گازهای آلاینده، تا سال 2025 تمام خودروهای عمومی و تجاری فعال در جزیره هاینان، باید به محصولات پاک تبدیل شده و فروش خودروهای احتراقی تا از سال 2030 ممنوع می‌شود.

با اجراء این طرح، هاینان اولین استان چین خواهد بود که فروش خودروهای احتراقی در آن ممنوع است. براساس این طرح، سیاست‌های تشویقی و مالیاتی خاصی برای خریداران خودروهای برقی و پاک در نظر گرفته می‌شود تا به این ترتیب پروژه بکارگیری وسایل نقلیه پاک در هاینان به تدریج عملیاتی شود.

لازم به ذکر است که این طرح در اوج اقدامات دولت چین برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای ارائه شده و براساس اعلام مقامات این کشور، آنها تا قبل از سال 2030 انتشار گازهای گلخانه‌ای را کنترل کرده و تا سال 2060 میزان تولیدی گازهای گلخانه‌ای توسط وسایل نقلیه را به صفر می‌رسانند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.