همکاری آئودی و ساوبر برای فرمول یک 2026
با ساخت پیشرانه جدید منتشر شده در ۰۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۸
آئودی فرمول یک

آئودی برای حضور در مسابقات فصل 2026 فرمول یک، با ساویر همکاری می‌کند.

به گزارش خودروم، هربت دیس، مدیرعامل سابق گروه فولکس واگن در اوایل ماه می سال جاری میلادی اعلام کرده بود که پورشه و آئودی برای شرکت در فصل 2026 مسابقات فرمول یک آماده می‌شوند. آئودی علاقه‌مندی زیادی به شرکت در پرطرفدارترین کلاس موتوراسپرت دارد؛ اما علی‌رغم همه تلاش‌ها، توافقات اولیه این خودروساز با ردبول در آخرین لحظه به نتیجه نرسید. پس آئودی به دنبال شریکی جدید رفته و ساوبر را برای همکاری انتخاب کرده است.

طبق جزئیات توافقی که امروز اعلام شد، آئودی موتورهای خودروهای سابر را از فصل 2026 به بعد عرضه می‌کند. در آن سال مجموعه‌ای جدید از مقررات اجرا می‌شود و یکی از مهم‌ترین آنها بکارگیری سوخت‌های کاملاً مصنوعی برای موتورهای احتراقی است. اولین آزمایش‌های موتور کاملاً جدید آئودی در سال 2025 انجام می‌شود.

در حال حاضر، خودروهای حاضر در مسابقات فرمول یک، تنها 10 درصد خودروها از سوخت‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند. موتور 1,6 لیتری V6 توربوشارژ قلب خودروهای این مسابقات باقی خواهد ماند. لازم به ذکر است که براساس مقررات فرمول یک در سال 2026، خودروهای حاضر باید 50 درصد بیشتر از میزان فعلی از نیروی برق استفاده کنند.

آئودی به دنبال خرید بخشی از سهام ساوبر بوده و جزئیات بیشتری در این رابطه در دسترس نیست. آئودی موتور جدید را در «نویبورگ آن در دوناو» و منطقه نویبورگ شروبنهاوزن خواهد ساخت و ساوبر نیز خودروی جدید را در هینویل سوئیس مهندسی و مونتاژ می‌کند.

در حال حاضر تیم ساوبر از سال 2019 با نام آلفارومئو ریسنگ در فرمول یک حضور دارد؛ اما احتمالاً در فصل 2024 و 2025 این تیم با نام ساوبر در رقابت‌ها حاضر شود. این تیم تا قبل از سال 2026 به استفاده از موتورهای فراری ادامه خواهد داد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.