AMD به توسعۀ تراشه‌های NIO کمک می‌کند
منتشر شده در ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۵

کمپانی آمریکایی AMD اعلام کرده است که این شرکت بزرگ به منظور ساخت تراشه با استارت‌آپ چینی خودروهای برقی NIO همکاری خواهد کرد.

به گزارش خودروم، براین اساسNIO از خانوادۀ پردازنده‌های EPYC AMD در پلتفرم HPC برای بهره‌گیری از دقت و عملکرد محاسباتی بالای آنها استفاده کرده و انتظار دارد که این امر منجر به دستیابی به هوشی مصنوعی و کارآمدی شده و علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مدت زمان توسعۀ محصولات را کوتاه کند.

به گفته AMD به کارگیری سری پردازنده‌های EPYC در پلتفرم HPC NIO، منجر به افزایش 50 درصدی حجم پیشرفت شبیه‌سازی‌های روزانه در سال شده است. البته تراشه‌های AMD تنها در مرحلۀ تحقیق و توسعه خودروهای NIO حضور داشته و در تولیدات انبوه NIO از آنها استفاده نمی‌شود.

NIO اکنون از تراشه‌های کوالکام در کابین هوشمند وسایل نقلیۀ خود استفاده می ‌کند و این در حالی است که دیگر تراشه‌های هوشمند و مورد استفاده برای سیستم رانندگی خودکار توسط Mobileye و NVIDIA تولید می‌شوند.

این استارت آپ برقی بزودی در کنفرانسی آنلاین در تاریخ 15 ژوئن مدل‌های2022 و جدید ES6، EC6، ES8 و شاسی بلند ES7 را به همراه ارتقاء سخت افزاری سیستم رانندگی هوشمند معرفی خواهد کرد. مدل‌های مزبور از سخت افزارهای جدیدی مانند تراشه اسنپدراگون 8155، دوربین‌های با کیفیت، پشتیبانی از 5G و… برخوردار هستند.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.