کانسپت آلپاین آلپنگلو با پیشرانه هیدروژنی معرفی شد
آینده شیشه‌ای آلپاین! منتشر شده در ۲۱ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۳۰

کانسپت آلپاین آلپنگلو (Alpine Alpenglow) با پیشرانه درون سوز هیدروژنی، بدنه‌ای شفاف و شیشه‌ای از جنس کربن بازیافتی معرفی شد.

به گزارش خودروم، آینده آلپاین از امروز! این تنها جمله‌ای است که می‌توان برای توصیف کانسپت آلپاین آلپنگلو (Alpine Alpenglow) به عنوان یک خودروی مفهومی با ظاهری خاص و پیش نمایشی از محصولات آینده برند زیرمجموعه رنو به کار برد.

این کانسپت خاص با فاصله‌ای بسیار اندک نسبت به سطح زمین، هفته آینده در نمایشگاه خودروی پاریس به نمایش در می‌آید و ظاهر محزون و ساختار سبک وزن آن را باید پیش نمایشی از آینه‌ از مدل A110 دانست. فعلاً مشخصات فنی این خودرو فاش نشده؛ اما ما به خوبی می‌دانیم که این خودروی جالب برای کاهش میزان آلایندگی‌های موجود در محیط زیست، با مواد کربنی بازیافتی ساخته شده است.

کانسپت آلپاین آلپنگلو

پیشرانه این خودرو را باید از نکات برجسته آن دانست؛ زیرا از موتوری احتراقی کربنی با سوخت هیدروژن استفاده می‌شود. آلپاین درست همانند تویوتا برای زنده نگاه داشتن موتورهای درون‌سوز در عصر خودروهای بدون آلاینده تلاش کرده و معتقد است که خودروهای برقی با باتری و سلول‌های سوختی خود می‌توانند در کنار اتومبیل‌های هیدروژنی با پیشرانه‌احتراقی همزیستی کنند. هیدروژن مورد نیاز در دو مخزن استوانه‌ای با فشار 700 بار ذخیره شده و به گفته آلپاین، کانسپت آلپنگلو از نظر زیستی عملاً چیزی به جز بخار و صدای پیشرانه تولید نمی‌کند.

کانسپت آلپاین آلپنگلو

به جز پیشرانه نوآورانه آلپاین آلپنگلو باید به اسپویلر شیشه‌ای عقب و خاص این خودرو هم اشاره کرد. در واقع پدال‌ها، شیفترهای فرمان،مثلث جالب روی فرمان، بخش‌هایی از کاپوت و… شیشه‌ای بوده و از لوگوی نورانی در جلو و عقب این خودرو استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که لوگوی مزبور در مدل‌های بعدی آلپاین وجود دارد و در حال حاضر احتمالاً ساختار کلی طراحی این خودرو برای فصل 2024 مسابقات LMDh در نظر گرفته می‌شود.

کانسپت آلپاین آلپنگلو

کانسپت آلپاین آلپنگلو روی چرخ‌های بسیار جالبی با ساختاری شبیه به دانه‌های برف قرار دارد که ظاهر آنها نیز شفاف و شیشه مانند است. این خودرو بسیار بزرگ بوده و طول آن به بیش از پنج متر می‌رسد. عرض آلپنگلو هم بیش از دو متر بوده و ارتفاع خودرو کمتر از یک متر است. در واقع ابعاد این خودرو آن را به اتومبیلی رویایی تبدیل کرده‌اند.

در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای عرضه موتورهای احتراقی سوخت هیدروژنی در آینده نزدیک وجود ندارد. برنامه‌های آلپاین برای حضور در عصر خودروهای الکتریکی از سال 2025 آغاز شده و این خودروساز سه وسیله نقلیه برقی شامل عرضه یک نسخه هاچبک و نمونه‌ای احیا شده از رنو 5، کراس‌اووری به نام GT X-Over و سدانی اسپورت با همکاری لوتوس به عنوان جایگزین غیر مستقیم A110 است.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.