آلفا موتور مونتاژ کوپه ، محصولی خاص و 499 هزار دلاری
به یاد گذشته منتشر شده در ۲۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۲۵
آلفا موتور مونتاژ کوپه

آلفا موتور، خودرویی خاص و الکتریکی با گشتاور 3,335 نیوتن‌متر معرفی کرده و قیمت نسخه پایه آن بیش از 499 هزار دلار است.

به گزارش خودروم، شرکت آلفا موتور در حال حاضر مشغول ثبت سفارش خودرویی جدید است که شبیه به هیچ خودروی الکتریکی دیگری نیست. مونتاژ کوپه برداشتی مدرن از خودروهای اسپرت و کلاسیک بریتانیا در دهه 1950 مانند بنتلی S1 کوپه و مورگان پلاس 4 است. قیمت این مدل خاص و تولید محدود از 499 هزار دلار آغاز می‌شود.

آلفا موتور می‌گوید که مونتاژ یک واحد از پیشرانه الکتریکی اختیاری با قدرت 201 اسب بخار و 3,335 نیوتن‌متر گشتاور دارد. نیرو از طریق جعبه‌دنده‌ای تک سرعته با ضریب 9,53 به محور عقب منتقل می‌شود. این کمپانی هیچ اشاره‌ای به اینکه گشتاور فوق‌العاده مونتاژ بعد از چند برابر شدن توسط جعبه‌دنده بر روی چرخ‌ها ارائه خواهد شد یا خیر نمی‌کند؛ اما این اعداد بزرگ و قابل توجه به همین ترتیب ارائه می‌شوند. برای مثال GMC با بهره‌گیری از همین روش گشتاور هامر الکتریکی را به 15591 نیوتن‌متر رسانده بود.

آلفا موتور مونتاژ کوپه

آلفا موتور در بیانیه رسمی خود اشاره‌ای به پیشرانه استاندارد مونتاژ نمی‌کند. از طرفی ظرفیت باتری‌ها نامشخص بوده ولی این شرکت ادعا می‌کند که باتری مونتاژ به شکل سفارشی ساخته شده و از نوع لیتیوم یونی است. این باتری شعاع حرکتی مونتاژ را به 402 کیلومتر می‌رساند. علاوه بر این، اطلاعاتی درباره مدت زمان شارژ باتری‌ها منتشر نشده است. این شرکت در اعلامیه خود می‌گوید: «از آنجا که به دست آوردهای بزرگی در زمینه تولید انبوه رسیده‌ایم, فرصت‌هایی برای ساخت وسایل نقلیه خاص ایجاد شده است. مونتاژ برای جلب حمایت از روند برقی‌سازی توسط مردم تولید شده است».

آلفا موتور مونتاژ کوپه

با توجه به رندرهای منتشر شده؛ نمی‌توان درک صحیحی از ابعاد این خودرو به دست آورد. این وسله نقلیه 4,400 میلی‌متر طول، 1,850 میلی‌متر عرض و 1,384 میلی‌متر ارتفاع دارد. برای درک بهتر این اعداد باید توجه کرد که نیسان Z جدید 4,379 میلی متر طول، 1,844 میلی‌متر عرض و 1,316 میلی‌متر ارتفاع دارد.

آلفا موتور مونتاژ کوپه

در داخل کابین فضا برای دو سرنشین ایجاد شده است. در این خودرو از جلو آمپری با طرحی کلاسیک با صفحاتی بزرگ و قدیمی و آنالوگ به همراه تزئینات کرومی در اطراف آن استفاده می‌شود. روی کنسول مرکزی دریچه‌هایی بزرگ با تزئینات کرومی و رادیویی با سبک کلاسیک قرار دارد. با این حال، ابزارهای مدرنی مانند سرعت سنج دیجیتال و سیستم صوتی دیجیتالی در دسترس است. فضای بار کافی در زیر کاپوت و صدوق عقب وجود دارد.

باتری آلفا موتور مونتاژ کوپه

ظرفیت باتری‌ها نامشخص بوده ولی این شرکت ادعا می‌کند که باتری مونتاژ به شکل سفارشی ساخته شده و از نوع لیتیوم یونی است. این باتری شعاع حرکتی مونتاژ را به 402 کیلومتر می‌رساند. علاوه بر این، اطلاعاتی درباره مدت زمان شارژ باتری‌ها منتشر نشده است.

مشخصات فنی

آلفا موتور می‌گوید که مونتاژ یک واحد از پیشرانه الکتریکی اختیاری با قدرت 201 اسب بخار و 3,335 نیوتن‌متر گشتاور دارد. نیرو از طریق جعبه‌دنده‌ای تک سرعته با ضریب 9,53 به محور عقب منتقل می‌شود.

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.