آکیو تویودا از مدیرعاملی تویوتا کناره گیری کرد
کوجی ساتو آمد منتشر شده در ۰۸ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۰
آکیو تویودا

آکیو تویودا مرد شماره یک کمپانی تویوتا در 13 سال اخیر، از سمت خود به عنوان مدیرعامل این خودروساز کناره گیری کرد.

به گزارش خودروم، تویوتا در حال اصلاح ساختار اجرایی و هیئیت مدیره خود است. مهم‌‌ترین تغییر این است که آکیو تویودا دیگر مدیرعامل این خودروساز نیست؛ اما رئیس هیئت مدیره خواهد بود. تویودا در 13 سال گذشته رئیس و مدیرعامل تویوتا بود. کوجی ساتو مدیرعامل جدید این خودروساز ژاپنی است. او در حال حاضر مدیر ارشد بخش برندسازی تویوتا، رئیس بین‌المللی لکسوس و رئیس گازو ریسینگ است.

تویودا در مورد تغییر مدیرعامل تویوتا می‌گوید: «من از آغاز تا انتها یک خودروساز هستم. من معتقدم که اینگونه توانستم تویوتا را به موفقیت برسانم. با این حال یک خودروساز تمام چیزی است که من هستم و من آن را به خودم محدود می‌دانم. تیم جدید با ریاست مدیرعامل آینده یعنی ساتو ماموریت دارد که تویوتا را به یک شرکت حمل و نقل تبدیل کند.»

از نظر اصولی این تغییرات تا برگزاری جلسه سهمداران تویوتا در تاریخ 1 آوریل 2023 اعمال نمی‌شود. تویوتا اخیراً اعلام کرد که بدنبال ساخت 10,6 میلیون خودرو در سال 2023 است. با این وجود تامین کنندگان این شرکت به آن اطلاع دادند که حجم تولید قطعات آنها شاهد 10 درصد کمتر از خروجی ایده‌آل باشد.

تویوتا می‌خواهد که تا سال 2040 در اروپا به یکی از خودروسازان کربن صفر تبدیل شود. این فرایند با کاهش 100 درصدی تولید CO2 تا سال 2035 همراه است. اقداماتی برای تحقق این هدف‌گذاری در حال انجام است. به عنوان مثال کارخانه Deeside تویوتا در بریتانیا 90 درصد از زباله‌های خود را به منظور تولید انرژی سبز بازیافت می‌کند.

در آینده نزدیک تویوتا خود را برای عرضه گرند هایلندر سه ردیفه در 8 فوریه 2023 آماده خواهد کرد. تیزرهای تیوتا برای این خودرو با عنوان «بهترین وسیله نقلیه جاده‌ای» منتشر می‌شوند. این مدل بین هایلندر و شاسی بلند بزرگتری به نام سکویا جای می‌گیرد. همچین در آینده احتمال رونمایی از نوع جدید خودروهای لکسوس با نام TX وجود دارد.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.