آکورا بازار خودروی چین را ترک کرد
با کاهش فروش مداوم منتشر شده در ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۰
آکورا

برند لوکس و ژاپنی آکورا که زیر مجموعه خودروسازی هوندا محسوب می‌شود؛ بدلیل کاهش چشمگیر میزان فروش در سالهای اخیر از بازار چین خارج می‌شود.

به گزارش خودروم، آکورا به عنوان برند پریمیوم و ژاپنی متعلق به هوندا، دیگر نه در چین خودرویی خواهد ساخت و نه در این کشور محصولات خود را به فروش می‌رساند! این خبر توسط گروه خودروسازی گوانگژو موسوم به گک (GAC) اعلام شده و این شرکت خروج کامل آکورا از چین را تایید کرده است.

رویترز با اشاره به بیانیه گک اعلام کرد که ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان کنونی آکورا در چین با بکارگیری شبکه‌های نمایدگی و خدمات پس از فروش این شرکت ادامه خواهد یافت. توقف حضور آکورا در چین نیز هیچ تاثیری بر روی عملکرد هوندا در این کشور ندارد و هوندا همچنان به تولید و فروش محصولات خود با همکاری گک در کشور چین ادامه می‌دهد.

آکورا از ابتدای سال 2016 وارد بازار چین شد و میزان فروش آن در سال 2019 به اوج خود رسید. این شرکت در سال یادشده موفق به فروش 14,701 خودرو شده بود. هنوز اطلاعاتی در رابطه به میزان فروش آکورا در سال 2022 و در بازار چین منتشر نشده است. اما در سال 2021 آگورا تنها 6,554 خودرو فروخت که نسبت به سال 2020 حدود 45 درصد کاهش یافته بود.آکورا تنا دو مدل CDX و شاسی بلند RDX را در چین عرضه کرده و آنها را رقبای برندهای لوکس آلمانی می‌دانست.

اولین بار اخبار خروج احتمالی آکورا از بازار چین در آوریل سال 2022 انتشار یافت. در آن زمان آکورا با صدور اطلاعیه‌ای به نمایدگی‌ها و مشتریان خود در چین اعلام کرد که بزودی فعالیت خود در چین را متوقف می‌کند. در آن زمان اشاره شده بود که آکورا می‌تواند با عرضه خودروهای جدید الکتریکی دوباره به بازار چین بازگردد؛ اما فعلاً خبری از بروزرسانی استراتژی‌های این شرکت نیست.

آینده کارمندان آکورا در چین هم نامشخص است؛ اما براساس گزارش‌های پیشین، گک هوندا آنها را به خدمت خواهد گرفت. آکورا تنها خودروساز خارجی نیست که بازار چین را ترک می‌کند؛ چون اخیراض استلانتیس هم به ادامه همکاری با گک در زمینه فروش و تولید محصولات جیپ خاتمه داد. حالا برخی از خودروهای چیپ به شکل مستقیم توسط استلانتیس به بازار چین وارد می‌شوند.

خروج آکورا از بازار چین نشان دهنده اوضاع بد این شرکت نیست؛ چون هم اکنون این خودروساز ژاپنی مشغول کار بر روی ZDX جدید بوده و احتمالاً تا اواخر سال 2023 این خودرو را در بازارهای جهانی از جمله آمریکا به فروش می‌رساند.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.