100 اتوبوس جدید وارد ناوگان حمل و نقل عمومی تهران شد
منتشر شده در ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۷
ناوگان اتوبوسرانی شهر تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از انتظار ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید برای شماره گذاری و ورود به چرخه فعالیت بخش حمل و نقل عمومی خبر داد.

به گزارش خودروم و به نقل از ایسنا، مهدی چمران پیش از آغاز نود و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران درباره بازسازی و نوسازی ۵۰۰ دستگاه اتوبوس بخش حمل و نقل عمومی، گفت: پیش از این مقرر بود تا پایان شهریور ماه این اتوبوس‌ها وارد چرخه فعالیت شوند، اما فرآیند نوسازی آنها ادامه دارد و هنوز بخشی از آنها وارد چرخه نشده است.

وی افزود: با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد بخش خصوصی بازسازی این دستگاه اتوبوس‌ها را در دستور کار خود قرار داده و برابر اعلام تا پایان مهر ماه این اتوبوس‌ها وارد چرخه فعالیت حمل و نقل عمومی خواهند شد.

رئیس شورای شهر تهران درباره جایگزینی اتوبوس‌های تخریب شده در اغتشاشات اخیر نیز،‌ گفت: یکی دیگر از دغدغه‌های مدیریت شهری همین موضوع است که چگونه جای این اتوبوس‌ها را پر کنیم. مسئله‌ای که برای مدیریت شهری مشکل ساز خواهد بود.

وی ادامه داد: وزارت کشور اقدامات خوبی برای ورود اتوبوس‌های جدید انجام داده، بطوریکه ۸۰ درصد از هزینه اتوبوس‌های جدید توسط وزارت کشور و ۲۰ درصد از هزینه این اتوبوس‌ها توسط شهرداری‌ها پرداخت خواهد شد که البته این اتوبوس‌ها در پارکینگ شرکت واحد هستند و منتظریم که پس از طی شدن فرآیند شماره گذاری وارد چرخه فعالیت شوند. شهرداری تهران سهم خود را در ارتباط با این اتوبوس‌ها پرداخت کرده که این اتوبوس‌ها پس از شماره گذاری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: تصور می‌کنم چیزی حدود یکصد دستگاه اتوبوس جدید در پارکینگ‌های شرکت واحد منتظر شماره گذاری و ورود به چرخه فعالیت است.

چمران در پاسخ به سوالی در خصوص حکم شهردار منطقه ۱۵، گفت: کار حقوقی را ما دنبال نمی‌کنیم بلکه بخش حقوقی شهرداری این کار را دنبال می‌کند، بی تردید دادگاه باید نظر رسمی خود را ارائه کند که این نظر برای همه قابل قبول است.

وی در خصوص صدور احکام شهرداران مناطق شهرداری تهران نیز اظهارکرد: شهردارانی که تاریخ احکام آنها گذشته است برداشت من این است که در جای خود باقی خواهند ماند.

منبع: ایسنا

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.