واردات خودرو توسط ۲۰ تا ۳۰ واردکننده
منتشر شده در ۲۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۰۰
واردات خودرو

لطف‌الله سیاهکلی، نماینده مجلس، با اشاره به جزئیات آیین‌نامه واردات خودرو گفت: انتقادات بسیاری به این آیین‌نامه وارد است؛ از جمله اینکه در این آیین‌نامه به غلط آمده که واردکننده باید از تولیدکننده محصول جهت تضمین ارائه خدمات پس از فروش مجوز رسمی داشته باشد.

به گزارش خودروم و به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: این غلط است؛ چراکه تولید‌کننده خودرو که نباید برای ارائه خدمات پس از فروش تضمین بدهد، بلکه وارد‌کننده باید تضمین دهد به خودرویی که وارد می‌کند، خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد؛ حال اینکه واردکننده یا خودش این کار را انجام می‌دهد یا اینکه با شرکت‌هایی که خدمات فنی خودرو ارائه می‌دهند، قراردادی منعقد می‌کند.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس اظهار کرد:‌ انتقاد دیگری که به آیین‌نامه واردات خودرو وارد است درباره عوارض واردات است. ما می‌گوییم عوارض خودروهای با قیمت کمتر از ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار باید ۱۰درصد تعیین شود، اما دولت آمده به جای اینکه عوارض را رقم پایینی تعیین کنند تا قیمت این خودروها در بازار مناسب باشد، آن را شناور تعیین کرده است.

سیاهکلی در پایان در پاسخ به این پرسش که چه تعدادی از وارد‌کنندگان امکان واردات خودرو را بر اساس آیین‌نامه واردات خودرو دارند نیز گفت: این آیین‌نامه به گونه‌ای است که هر کسی که توان واردات با شرط پشتیبانی بعدی را داراست می‌تواند خودرو وارد کند؛ فکر می‌کنم بیشتر از ۲۰ الی ۳۰ وارد‌کننده هستند که می‌توانند واردات خودرو انجام دهند.

منبع: ایسنا

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.