نوسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری با ۲۵۰۰ خودرو جدید
منتشر شده در ۱۷ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۲۶
نوسازی ناوگان حمل و نقل

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نوسازی ناوگان حمل و نقل بین شهری با ورود ۲هزار و ۵۰۰ خودرو جدید تا دهه فجر امسال خبرداد.

به گزارش خودروم و به نقل از از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز مراسم امضای قرارداد فروش و تحویل ۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه تاکسی «سورن» میان شرکت ایران خودرو و اتحادیه شرکت های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور برگزار شد.

مهدی مسکنی معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این آیین ابراز امیدواری کرد تا با تلاش شرکت ایران خودرو تمامی این تعداد خودرو جدید حداکثر تا دهه فجر امسال به ناوگان بین شهری کشور در قالب اتحادیه شرکت های تعاونی سواری کرایه بین شهری کشور اضافه شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ تعاونی حمل و نقل مسافر بین شهری در کشور فعال است سهم بخش تعاون را از حمل و نقل مسافر بین شهری کشور حدود ۲۱ درصد اعلام کرد.

معاون امور تعاون، تاکسی داران را سفیران فرهنگی کشور دانست و گفت: دراین معاونت نگاه حمایتی جدیدی برای قشر زحمتکش تاکسی‌داران درون شهری و بین شهری در حال برنامه ریزی است که اولین گام این مسیر امروز محقق شد.

رحمت الله حاجی محمدعلی مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی سواری کرایه بین شهری نیز در این مراسم گفت: نوسازی و توسعه خوردوهای بین شهری از سال ۱۳۸۰ در کشور آغاز شده و تا کنون حدود ۴۰ هزار خودرو تولید شده شرکت ایران خودرو به اعضاء تعاونی های حمل و نقل و سایر رانندگان واگذار شده است.

مدیرعامل اتحادیه شرکت های تعاونی سواری کرایه بین شهری با بیان اینکه درحال حاضر بیش از ۱۶ هزار دستگاه خودرو سواری کرایه کشور با داشتن سن بیش از ده سال فرسوده هستند، خاطر نشان کرد: هدف اصلی ما کاهش میانگین سنی خودروهای بین شهری کشور به زیر ۵ سال است.

«زین الدین داداشی » نایب رئیس هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل شرکت ایران خودرو نیز در این آئین گفت: از امروز شرکت ایران خودرو با ظرفیت تولید روزانه ۴۰۰ دستگاه خودرو «سورن» در سایت تبریز با هدف نوسازی و بهبود ناوگان بین شهری کشور آغار به کار می کند.

وی افزود: با توقف تولید خودرو های سمند و پژو ۴۰۵، برای اولین بار خودرو «سورن» به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور وارد می‌شود.

حمیدرضا شهرکی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این آئین با تاکید بر حمایت از نوسازی وسایل نقلیه شرکت‌های تعاونی حمل و نقل بین شهری گفت: راهبرد اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای توسعه کمی و کیفی حمل ونقل کشور است.

در این مراسم از اولین خودرو سواری کرایه بین شهری «سورن» ایران خودرو رونمایی و به راننده آن تحویل داده شد.

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.