مهندسی معکوس خودروهای قاچاق توسط دانشجویان
منتشر شده در ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
خودروهای قاچاق

خودروهای قاچاق در اختیار دانشکده‌های مهندسی و فنی کشور قرار خواهد گرفت تا دانشجویان در حوزه‌هایی همچون مهندسی معکوس از آن‌ها استفاده کنند.

به گزارش خودروم و به نقل از فارس، براساس تصمیمات اخذ‌شده و مکاتبات دادستانی قرار است بیش از ۱۰۶۲ دستگاه خودروی موسوم به پرونده ثبت سفارش در اماکن بندری و گمرکات کشور، طی روزهای آینده برای مزایده در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار گیرد. سید‌روح‌الله لطیفی، سخنگوی گمرک، درباره خودروهای توقیفی موجود در گمرک اظهار داشت: گمرک ایران با ابلاغ تصمیم دادستانی برای ۱۰۶۲ خودروی موسوم به پرونده ثبت سفارش از گمرکات اجرایی خواست تا فرایند تحویل خودروهای مذکور را به نماینده سازمان اموال تملیکی برای انجام مزایده انجام دهند. خودرو‌های فوق فاقد ثبت سفارش بودند که باید تعیین‌تکلیف آن‌ها به زودی مشخص می‌شد.

به گفته وی، بر‌اساس رای دادگاه و بخشنامه ششم شهریور گمرک با توجه به دعوت‌نامه‌ای که دادستانی تهران برای مزایده ۱۰۶۲ دستگاه خودرو پرونده موسوم به ثبت سفارش انجام شده است و قرار شد در گمرکات انزلی، قم، بندر لنگه، گمرک غرب تهران، گمرک تهران (شهریار)، استان فارس، بوشهر، گناوه، شهید باهنر هرمزگان، مازندران و خرمشهر که این خودرو‌ها در این اماکن بندری و  گمرکات هستند که باید فرایند تحویل خودرو‌ها تا ۲۷ شهریور از این اماکن به نمایندگان سازمان جمع‌آوری و فروش  اموال تملیکی حداکثر تکمیل شود. لطیفی ادامه داد: بر اساس مکاتبه مرکز مبارزه با جرایم سازمان‌یافته گمرک ایران به گمرکات اجرایی  از روز دوشنبه ۲۲ شهریور به مدت ۱۰ روز ادارات  استاندارد و محیط زیست باید نماینده خود را به محل نگهداری خودروهای فوق اعزام کنند تا گواهی تایید را برای  راهور صادر کنند.

سخنگوی گمرک کشور تاکید کرد: براساس مصوبات دولت، ترخیص خودرو‌هایی که حجم موتور آن‌ها بالای ۲۵۰۰ سی‌سی بوده یا خودرو‌های آمریکایی یا خودرو‌هایی که به سفارش آمریکا ساخته شدند ممنوع است و ظاهرا سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نیز برای خودروهای قاچاق یا فاقد مدارک مثبته ورود برای این نوع خودروها، انهدام  فنی را دنبال می‌کند  و موتور‌های این خودرو‌ها نیز جهت استفاده از فناوری‌های موجود در اختیار دانشکده‌های مهندسی و فنی کشور قرار خواهد گرفت تا دانشجویان در حوزه‌هایی همچون مهندسی معکوس از آن‌ها استفاده کنند.

منبع: فارس

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.