ری‌را چه زمانی و با چه پیشرانه‌ای عرضه می‌شود؟
منتشر شده در ۰۹ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۰
ریرا ایران خودرو

مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو گفت: ‌خودروی "ری‌را " در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.

به گزارش خودروم و به نقل از تسنیم، محصول جدید شرکت خودروسازی ایران‌خودرو با نام “‌ری‌را‌” که برگرفته از یکی از اشعار نیما تحت همین عنوان است باحضور استاندار مازندران و مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در خانه نیما یوشیج در روستای یوش از توابع شهرستان نور معرفی شد. ‎

مدیرعامل ایران‌خودرو در آیین معرفی آخرین محصول این شرکت در خانه نیما در روستای یوش شهرستان نور، خاطرنشان کرد: ری‌را خودروی جدیدی است که توسط ایران‌خودرو تولید و به بازار عرضه خواهد شد. این خودروی کراس اوور بر اساس پلت‌فرم “IKP1” شرکت پژو ـ سیتروئن ساخته می‌شود و توسعه خواهد یافت.

خطیبی در ادامه گفت: ماشین “ری‌را” با دو موتور متفاوت به بازار عرضه خواهد شد؛ اولین موتوری که در این ماشین استفاده خواهد شد از نوع (TU5) با حجم 1.6 لیتر است که می‌تواند 113 اسب بخار قدرت را با گشتاور 144 نیوتن‌متر تولید کند. در این خودرو از دو مدل گیربکس دستی و اتوماتیک استفاده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: موتور دیگری که در ماشین ری‌را استفاده شده، موتور (EF7) است. این موتور در نمونه‌های فول‌آپشن خودروی ری‌را استفاده خواهد شد. موتور (EF7) که به آن TCVپلاس نیز گفته می‌شود 1645 سی‌سی حجم دارد. این موتور می‌تواند 168 اسب بخار را در دور موتور پنج هزار دور در دقیقه تولید کند، همچنین این موتور می‌تواند گشتاور 245 نیوتن‌متر را در دور موتور 1,600 تا 4,500 دور در دقیقه تولید کند.

مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو تصریح کرد: این خودرو در سال 1402 به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: تسنیم

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.