رشد ۵۳ درصدی تولید کامل محصول در ایران خودرو
منتشر شده در ۲۰ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۳
ایران خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از افزایش ۵۳ درصدی تولید خودرو کامل از ابتدای امسال تا ۲۰ تیرماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، با تولید ۱۷۴.۶۹۵ دستگاه خودرو خبر داد.

به گزارش خودروم و نقل از ایران خودرو؛ آقای مهدی خطیبی در گردهمایی کارکنان شرکت تام، با بیان اینکه در همین بازه زمانی اسناد ۱۶۱.۲۵۶ دستگاه خودرو صادر شده و در این شاخص رشد ۴۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌ایم، گفت: تحویل خودرو به مشتریان نیز از ابتدای امسال تا ۲۰ تیرماه به عدد ۱۶۹.۴۸۷ دستگاه رسیده که افزایش ۳۰ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسانده است.
وی با بیان این که تعریف از تولید را اصلاح کرده و تولید کامل را به عنوان آمار واقعی اعلام می‌کنیم، افزود: با تحقق هدف تولید ۷۵۰ هزار دستگاه خودرو سواری و تجاری در سال جاری، صرفه جویی ناشی از تولید خودرو کامل، نزدیک به هفت هزار میلیارد تومان خواهد بود، افزون بر این، از افت کیفیت محصولات و ایجاد حواشی اجتماعی و نگرانی در میان مردم ناشی از کاهش عرضه به بازار جلوگیری خواهد شد.
خطیبی ضمن انتقاد از برخی فضاسازی‌ها و طرح مباحث غیرواقعی در فضای رسانه‌ای کشور، آن را ناشی از تضاد منافع فردی و اجتماعی دانست و گفت: برخی افراد در تلاش هستند موفقیت‌های صنعت خودرو را نادیده گرفته و با حاشیه‌پردازی به دنبال منافع شخصی خود هستند.
وی تصریح کرد: ایجاد تفرقه و ناامیدی میان مهندسان و کارگران نیز از دیگر اهدافی است که توسط برخی دنبال می‌شود، اما با تلاش همه همکاران گروه صنعتی ایران خودرو در شرایط بسیار مطلوب‌تری نسبت به گذشته بسر می‌برد و انگیزه و امید میان مجموعه کارکنان و دستاورد‌های حاصله نشان می‌دهد که جوسازی‌های رسانه‌ای تاثیری در اراده ما نداشته است.
خطیبی گفت: علاوه بر افزایش کمیت و کیفیت، در توسعه محصولات نیز اقدامات موثری انجام شده و محصولات دو پروژه مهم K۱۲۵ و TF۲۱ که محصولاتی مدرن و مجهز هستند به زودی به سبد تولیدات گروه صنعتی ایران خودرو افزوده خواهند شد.
وی افزود: در حوزه خودرو‌های تجاری سنگین و نیمه سنگین نیز دستاورد‌های قابل توجهی داشته ایم، برنامه صادرات ۱۵ هزار دستگاهی در سال جاری هدف‌گذاری شده، ضمن آن که در سه ماهه نخست امسال در حوزه صادرات قطعه توانسته‌ایم رشد بیش از دو و نیم برابری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته رقم بزنیم.
خطیبی گفت: اگر درباره کیفیت محصولات اظهارنظر می‌کنیم، در فضایی کارشناسی و به دور از حواشی و جوسازی‌های رسانه‌ای است و معتقدیم که افزایش کیفیت به صورت دستوری محقق نمی‌شود بلکه برای آن نیاز به برنامه، هدف، تلاش و امید است که ایران خودرو در این مسیر مصمم و با اراده حرکت می‌کند.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت افزایش کیفیت محصولات داخلی افزود: گزارش‌هایی که از شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، معاونت تولید و کیفیت ایران خودرو و یا شرکت ایساکو دریافت شده نشان از کاهش ۴۰ درصدی مراجعات مشتریان به تعمیرگاه‌ها به دلیل افزایش کیفیت محصولات دارد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که گروه صنعتی ایران خودرو از کارکنان توانمند و متخصصی که در زمره برترین منابع انسانی در سطح کشور هستند بهره می‌برد، تصریح کرد: نتایج حاصله نشان می‌دهد در مسیر درستی قدم برمی‌داریم، اما قطعاً قانع به وضعیت موجود نبوده و در تلاش برای کسب شرایط بسیار بهتر برای کمیت و کیفیت تولید هستیم.
خطیبی گفت: تا روزی که افتخار خدمت به مردم را داریم، بهترین عملکرد را برای بزرگترین خودروساز کشور رقم خواهیم زد و در آینده نزدیک اخبار بسیار مهمی از موفقیت‌های خانواده ایران خودرو منتشر خواهد شد.
وی با اشاره به شعار سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نقش و جایگاه شرکت تام در مجموعه ایران خودرو در حوزه دانش‌بنیانی و توسعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: گسترش همکاری با دانش‌بنیان‌ها، مسیر توسعه ایران خودرو را سرعت می‌بخشد که شرکت تام در این زمینه نقش مهمی برعهده دارد.

منبع: ایران خودرو

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.