حجم تحویل خودروهای اکسپنگ به 200 هزار دستگاه رسید
منتشر شده در ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۴۶

اکسپنگ حجم تحویل خودروهای خود را به بیش از 200 هزار دستگاه رساند و توانست رکوردی مانند کمپانی نیو بر جای بگذارد.

به گزارش خودروم (khodrom.ir)، کمپانی اکسپنگ روز 21 ژوئن اعلام کرد که حجم تحویل این خودروساز چینی رسماً از مرز 200 هزار دستگاه عبور کرده است. این در حالی است که در اوایل ماه می، نیو به عنوان یکی دیگر از استارتاپ‌های فعال در زمینۀ ساخت و توسعۀ خودروهای جدید، خبر از تحویل 200 هزار خودرو به مشتریان خود داده بود.

به گفته هی شیائوپنگ، رئیس و مدیرعامل اکسپنگ(XPeng)، شاید عدد 200 هزار خودرو در صنعت خودروسازی خیلی بزرگ به نظر نمی‌آید؛ اما این رقم برای اکسپنگ، نشانی از اعتماد و انتظار 200 هزار مشتری است که به استارتاپ‌های خودروسازی اعتماد دارند.

در ماه می اکسپنگ 10125 خودرو را به مشتریان خود تحویل داد و این رقم نسبت به سال گذشته 78 درصد افزایش یافته است. مدل P7 با تحویل 4224 مورد در ماه می، جایگاه مطلوبی در میان محصولات اکسپنگ دارد و از مدل‌های P5 و G3 به ترتیب 3686 و 2215 دستگاه تحویل مشتریان اکسپنگ شده‌اند.

در پنج ماه نخست سال 2022 حجم معوقات تحویل خودرو توسط اکسپنگ به 52688 دستگاه رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 122 درصد افزایش یافته است. اکسپنگ برای حل مشکل مزبور کارخانۀ Zhaoqing را دو شیف می‌کند تا معوقات سه ماه نخست سال جاری میلادی را تحویل دهد.

براساس گزارش مالی سه ماهه اول این شرکت، حجم تحویل اکسپنگ از آوریل تا ژوئن بین 31 هزار تا 32 هزار دستگاه خواهد بود. در ماه اوریل آمار تحویل ماهانه خودرو توسط اکسپنگ 9002 دستگاه بود.

دسته بندی ها: تازه ها عناوین روز
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.