جبران کمبود بازار با واردات خودروهای 10 هزار دلاری
منتشر شده در ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۵۰
فاطمی امین

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر مشکل بازار خودرو گفت: واردات خودروهای ارزان قیمت و کمتر از ۱۰ هزار دلار بخش زیادی از کمبود را برطرف خواهد کرد.

به گزارش خودروم و به نقل از ایرنا، سید رضا فاطمی امین عصر جمعه در دیدار با شماری اعضای مجلس خبرگان رهبری و علمای حوزه علمیه قم، اضافه کرد: با واردات خودروهای اقتصادی مشکل کمبود در بازار خودرو برطرف خواهد شد. فاطمی‌امین در بخش دیگری از سخنانش احیای معادن راکد را جزو اولویت‌های مهم وزارت صمت یاد کرد و اظهار داشت: برای تسریع و ایجاد جذابیت در احیای معادن راکد و متروکه ۴۰ درصد سهام این معادن بصورت عمومی به مردم واگذار خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده برای مهار تورم، کنترل بازار، حمایت تولید و حل ریشه ای مشکلات اقتصادی کشور ارائه کرد. همچنین اعضای خبرگان رهبری و علمای حوزه علمیه قم نیز شفافیت هزینه کرد و درآمد در  بازار و بخش خدمات، قطع دلالی و رانت و واسطه گری از بازار، کیفیت اندک خودروهای داخلی و ضرورت شکسته شدن انحصار در بین دو شرکت خودروسازی داخلی، ساماندهی بازار بورس و تکمیل زنجیره تولید  را مهمترین نیازهای اقتصاد کشور یاد کردند.

دیدار با آیات نوری همدانی، سبحانی و مکارم شیرازی از مراجع تقلید و جلسه با اعضای مجلس خبرگان رهبری و نمایندگان طلاب سراسر کشور در برنامه های وزیر صنعت،معدن و تجارت در سفر روز  جمعه به قم است.

منبع: ایرنا

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.