بالاترین نرخ رشد برای بخش خودرو در نیمه نخست سال 1401
منتشر شده در ۲۵ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۳۰
تولید خودرو

به گفته سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بالاترین نرخ رشد برای بخش خودرو در نیمه نخست سال 1401 به ثبت رسیده است.

به گزارش خودروم و به نقل از مهر، امید قالیباف در مورد وضعیت تولیدات صنعتی، اظهار کرد: در ۶ ماهه امسال بالاترین نرخ رشد در بین بخشهای مختلف اقتصاد مربوط به بخش خودرو و قطعات با ۲۱,۹ درصد می‌شود.

سخنگوی وزارت صمت افزود: صنعت خودرو و قطعات در شهریور امسال نسبت به مرداد (ماه قبل) ۱۱,۵ درصد بوده است که نشان می‌دهد تولید خودرو در مسیر افزایشی قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در نیمه نخست امسال ماشین آلات و تجهیزات ۱۶,۲ درصد رشد کرده است که بعد از خودرو و قطعات در رتبه دوم قرار دارد.

سخنگوی وزارت صمت اضافه کرد: شرکتهای صنعتی بورسی که حدود ۵۰ درصد بخش صنعت را شامل می‌شوند در پایان شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶.۵ درصد رشد مثبت داشته‌اند که این مساله رشد ۵,۱ درصدی ۳ ماهه در گزارش مرکز آمار را تأیید می‌کند.

وی ادامه داد: گروه فلزات اساسی نیز در پایان شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹,۴ درصد رشد داشته که این رشد نسبت به ماه قبل (مرداد) ۱۱ درصد محاسبه شده است.

قالیباف با اشاره به اینکه رشد بالای صنعتی عمدتاً در صنایع بزرگ اتفاق افتاده است، گفت: صنایع کوچک و متوسط در نیمه اول سال ۱۴۰۱ رشد ۱,۹ درصدی داشته‌اند، در حالی که صنایع بزرگ ۶ درصدی را ثبت کرده‌اند.

وی در مورد شاخص فروش شرکتهای معدنی بورسی هم اظهار کرد: شاخص فروش شرکتهای معدنی بورسی در پایان شهریور امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۸.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.

منبع: مهر

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.