افزایش ۵۴ درصدی تولید خودروی کامل در ایران‌ خودرو
منتشر شده در ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۷
لوگوی ایران خودرو

­قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو از افزایش ۵۴ درصدی تولید خودروی کامل در این گروه صنعتی خبر داد.

به گزارش خودروم (khodrom.ir) و به نقل از ایران خودرو؛ کیانوش پورمجیب گفت: هم اکنون تولید، با تعداد و کیفیت بالاتر از گذشته در حال انجام است طوری که تولید خودروی کامل از ابتدای امسال تا ۲۶ خرداد با رشد ۵۴ درصدی به بیش از ۱۳۵ هزار دستگاه رسیده است. قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو تعداد خودرو‌هایی که اسناد آن صادر شده را نیز در همین بازه زمانی ۱۲۶ هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: در این شاخص عملکردی نیز حدود ۴۲ درصد رشد داشته‌ایم.

وی افزود: بخش اصلی تولید در سال گذشته به صورت ناقص صورت می‌گرفت و بازگشت خودرو‌ها به خطوط تولید برای تکمیل و تجاری سازی تاثیر زیادی در افت کیفیت آنان داشت که این مشکل در تولیدات امسال به صورت کامل مرتفع شده است. پورمجیب کاهش تعداد خودرو‌های ناقص از ۸۲۵۰۰ دستگاه در بهمن سال قبل به کانال ۲۳ هزار دستگاه در شرایط کنونی را دستاوردی بسیار مهم و دلگرم کننده برای صنعت کشور و مشتریان دانست و گفت: به صورت روزانه از تعداد خودرو‌های ناقص کاسته می‌شود و به زودی اتفاقات خوبی در این زمینه روی خواهد داد.

وی از تولید روزانه بیش از ۲۶۰۰ دستگاه خبر داد و گفت: به‌زودی تولید روزانه از مرز ۲۹۰۰ دستگاه در روز خواهد گذشت که اتفاقات بی‌نظیری را برای صنعت خودرو در پی خواهد داشت. پور‌مجیب با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش بنیان در توسعه و تولید خودرو گفت: در همایش اخیر با شناسایی ظرفیت‌های همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان با گروه صنعتی ایران خودرو، ۵۴ تفاهم نامه همکاری امضا شده که نقطه عطفی در صنعت خودرو به‌شمار می‌رود که این همکاری‌ها توسط مرکز توسعه محصول و فناوری در زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران‌خودرو هدایت و مدیریت خواهد شد.

وی از تعریف و جاری‌سازی ۲۷۲ طرح ارتقای کیفیت خبر داد گفت: اجرای همه طرح‌ها با دقت و جدیت رصد می‌شود. پورمجیب گفت: در همه زمینه‌های کیفی و کمی تولید، شرایط بسیار مطلوب‌تری در مقایسه با سال گذشته داریم. وی از “ری‌را” به عنوان خودرویی بی نقص و در کلاس جهانی نام برد و گفت: به زودی رونمایی از این خودرو با حضور وزیر محترم صمت صورت خواهد گرفت و پس از آن، برنامه معرفی محصول در پایگاه تولیدی ایران‌خودرو مازندران به عنوان محل تولید این محصول انجام خواهد شد.

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.