افتتاح خانه اسکوتر در تهران
منتشر شده در ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۴۷

شهردار منطقه 4 تهران گفت: امروزه توسعه حمل و نقل پاک از اولویت های مدیریت شهری به شمار می رود و در این راستا خانه اسکوتر برای خدمت رسانی به شهروندان افتتاح شد.

به گزارش خودروم (khodrom.ir) و به نقل از فارس، محمدرضا پوریافر، شهردار منطقه 4 تهران درباره افتتاح خانه اسکوتر گفت: متاسفانه در روزگار کنونی استفاده از خودروهای شخصی و تک سرنشین در حجم بالا باعث افزایش روزهای آلوده و ترافیک سنگین در شهر شده حال آن که میتوان با استفاده از وسایل نقلیه پاک ، آلاینده ها و بار ترافیکی کمتری را شاهد باشیم.

وی گفت: به همین منظور خانه اسکوتر بوستان پلیس به عنوان یکی از مراکز پایلوت در تهران با تاکید بر میکروموبیلیتی بودن آن افتتاح شد و  از ساعت ۱۲ الی ۲۱ به شهروندان ارائه خدمات می نماید.

شهردار منطقه 4 تهران در ادامه درباره نحوه ثبت نام افراد برای استفاده از اسکوترها گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به سایت myroro.ir و دانلود و نصب اپلیکیشن در سایت مورد نظر، ثبت نام کرده و پس از احراز هویت آنلاین ، ثبت نام در لحظه انجام و پیامک صادر می‌شود.

پوریافر ادامه داد: افراد می‌توانند محل قرارگیری اسکوترها را در صفحه تلفن همراه خود مشاهده و با انتخاب دستگاه، قفل اسکوتر را با کد QR باز کنند.

وی در پایان تاکید کرد: استفاده از اسکوتر های برقی برای مسیرهای کوتاه از لحاظ اقتصادی به صرفه است، و لازم است که حمایت کافی از ترویج اینگونه وسایل نقلیه جدید صورت گیرد، چرا که شهرها دیگر تاب تحمل ترافیک، آلودگی صوتی و آلودگی هوا را در سبک زندگی کنونی ندارد.

منبع: فارس

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.