آینده فروشی خودروسازان بزرگ
منتشر شده در ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
الهویردی دهقانی

الهویردی دهقانی نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی می‌گوید که خودروسازان با پیش‌ فروش و فروش فوری خودرو آینده‌فروشی کردند.

به گزارش خودروم و به نقل از خانه ملت، الهویردی دهقانی درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر افزایش کارخانه‌ای قیمت خودروهای زیان‌ده، گفت: خودروسازان با پیش‌فروش و فروش فوری خودرو آینده‌فروشی کردند. در واقع این شرکت‌ها تولیدات ماه‌های آینده خود را اکنون فروخته و نقدینگی به‌دست‌آمده را مصرف می‌کنند. حال چگونه از این شرکت‌ها می‌توان انتظار داشت که به‌روز شوند.
این سیاست‌ها موجب شده خودروسازان هزینه ناشی از این اقدامات را بر قیمت خودرو بیفزایند و از جیب مردم بردارند. نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: ساختار، منابع، هزینه‌ها و… در این شرکت‌ها استاندارد نیست و خودروسازان از آنجا که منابع کافی ندارند و بدهکار هستند، نمی‌توانند برای زیرساخت‌های جدید سرمایه‌گذاری کنند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم اضافه کرد: هیچ توجیهی برای وضعیت کنونی خودروسازان قابل‌قبول نیست. خودروسازان باید به این پرسش پاسخ دهند که چه برنامه‌ای برای تولید خودروهای پاک و هیبریدی دارند درحالی‌که حتی در تولید خودروهای بنزینی باکیفیت نیز مانده‌اند؟ دهقانی تصریح کرد: در صورت تداوم حرکت لاک‌پشتی کنونی صنعت خودروسازی، درگیر بودن با مسائل حاشیه‌ای و نگرانی از بیان واقعیت‌ها، آسیب‌های  بسیار و پرداخت هزینه‌ها بیشتر می‌شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: مشکلات و کمبودهای صنعت خودروسازی با واردات ۵۰ یا ۱۰۰هزار دستگاه خودرو رفع نمی‌شود و باید سیاستگذاری اساسی برای این حوزه شود تا خودروسازی جدید برپایه علوم به‌روز شکل گیرد.

منبع: خانه ملت

دسته بندی ها: تازه ها
برچسب ها:

ثبت دیدگاه

لطفا جهت پاسخ دهی به دیدگاه خود از زبان فارسی استفاده نمایید.